medaren logo

Apidomcek, vcelia sauna, medaren

Pobyt vo včelej saune® resp. v apidomčeku je veľmi príjemný relax. A nielen to. Včelia sauna môže zlepšiť činnosť srdca, upokojuje dych, znižuje hyperaktivitu. Včelia sauna pozitívne pôsobí aj na pohlavný systém mužov.  

mestske vcelarenie v sydney

Téma záchrany včiel sa posledné roky stala veľmi aktuálnou a aj akútnou. Aj preto po celom svete vznikajú projekty mestských včiel.

pravy vceli med, med, medaren, vcelar

Skladovanie medu je veľmi podstatná, no zároveň medzi včelármi aj kontroverzná téma. Niektorí včelári skladujú med v nerezových nádobách, iní v plastových nádobách, či hliníkových konvách  v minulosti používaných na prepravu mlieka.

Bronz Apislavia 2018

V dňoch 9. až 13. septembra 2018 sa v Moskve v Ruskej federácii konala medzinárodná včelárska konferencia APISLAVIA, ktorej súčasťou bola aj medzinárodná súťaž.

Bylinky a med. Čo tak znásobiť ich liečivé účinky vzájomným spojením? Ochutnáte?

Najväčší predajca medu v Austrálii spoločnosť Capilano a najväčšie siete supermarketov boli obvinené z predaja falošného medu.

Bronzová medaila pre med, MEDÁREŇ

V auguste 2018 sme sa zúčastnili súťaže na medzinárodnej výstave AGRA, ktorá sa konala v Slovinsku.

dieťa a med, med, medáreň

Ide o jednu z najčastejších otázok, ktorú si matky kladú, na ktorú sa pýtajú doktora alebo odpoveď hľadajú na internete.

vcela, neonikotinoidy

EÚ zakázala tri najrozšírenejšie neonikotinoidné látky, ktoré ohrozujú zdravie včiel. Neonikotinoidom sa dáva za vinu zásadný podiel na masívnom úhyne včiel a ďalšieho hmyzu opeľujúceho rastliny.

vcelarenie na bali, bali, med

Indonézia je štát v juhovýchodnej Ázii a Oceánii tvorený 17 508 ostrovmi. S viac ako 230 miliónmi obyvateľov ide o štvrtý najľudnatejší štát sveta.

Ďatlový med z Kataru

Keďže je zima, okrem prípravných včelárskych prác som sa rozhodol navštíviť zopár kolegov včelárov v zahraničí. Tentokrát som sa vybral za včelármi do Kataru, Thajska a Laosu.

med na rany, med do rany, liecba rany medom

Viete, prečo sa pri konzervovaní potravín používajú látky ako soľ, ocot a cukor

lesny med, medaren, med

Na začiatok by bolo dobré zadefinovať si pojem „Paleo“. Paleo je skrátená verzia slova "paleolit", čo je obdobie rokov asi 90 000 - 100 000 rokov pred našim letopočtom do 10 000 pred nl..

Poznáte trubčie mlieko? Viete ako sa získava chitín a na čo slúži? Viete čo je  larva zavíjača voskovaného?

Aj my v MEDÁRNI SME LES - podpora občianskej iniciatívy

"Keď vymrú včely, do 3 rokov zanikne život na zemi."

Spôsobov ako rozpoznať pravý med je viacero, ale dovolím si povedať, že žiaden nie je stopercentne spoľahlivý. Stopercentnú istotu by sme mali až po laboratórnej analýze.

najoblubenejsi vyrobca medu 2017

Vážení priatelia našej rodinnej včelej farmy MEDÁREŇ,

Ste včelár? Ste šikovný a kreatívny? Chcete získať 4000 €? Tak čítajte ďalej...

med

Med je lahodný prírodný produkt, ktorý slúži nielen ako alternatíva k cukru, ale je tiež veľmi dobrý pre naše zdravie. Možno ste počuli o anti-chrípkových vlastnostiach medu a o tom, ako veľmi pomáha udržiavať náš imunitný systém.

včelárenie, včely, začínajúci včelár

Každý robí chyby. Dokonca aj včelári. Chyby a zlyhania nám poskytujú príležitosť na zlepšenie a poučenie sa. Toto je môj prvý článok pre začínajúcich včelárov. Zámerne som nižšie uvedené problémy zjednodušil, aby som nevnášal chaos do aktivít začínajúcich včelárov, môj cieľ je presne opačný. Takže poďme na to!

Citát o včelách:

R.A. Réaumur:
"Kedykoľvek pozorujem veľkolepú prácu včiel v úle, zdá sa mi, že lúč Božej múdrosti zažiaril predo mnou."

medaren logo male

Náš med bol ocenený na medzinárodnej pôde

medaila apislavia za med

Získali sme bronzovú medailu za agátový med na súťaži Apislavia v Kazachstane.

Ponuka medu