medaren logo

najoblubenejsi vyrobca medu 2017

Vážení priatelia našej rodinnej včelej farmy MEDÁREŇ,

Ste včelár? Ste šikovný a kreatívny? Chcete získať 4000 €? Tak čítajte ďalej...

med

Med je lahodný prírodný produkt, ktorý slúži nielen ako alternatíva k cukru, ale je tiež veľmi dobrý pre naše zdravie. Možno ste počuli o anti-chrípkových vlastnostiach medu a o tom, ako veľmi pomáha udržiavať náš imunitný systém.

včelárenie, včely, začínajúci včelár

Každý robí chyby. Dokonca aj včelári. Chyby a zlyhania nám poskytujú príležitosť na zlepšenie a poučenie sa. Toto je môj prvý článok pre začínajúcich včelárov. Zámerne som nižšie uvedené problémy zjednodušil, aby som nevnášal chaos do aktivít začínajúcich včelárov, môj cieľ je presne opačný. Takže poďme na to!

včelí peľ, resveratrol, medáreň

Vedci z univerzity vo Valladolide v spolupráci s regionálnym včelárskym centrom Marchamalo, objavili resveratrol v komerčných vzorkách včelieho peľu.

Neonikotinoidy, medáreň

Neonikotinoidy patria do skupiny syntetických insekticidov, ktoré boli vyvinuté v 80. a 90. rokoch minulého storočia.

Včela, slovenský med, včelí peľ,  propolis

Vedeli ste, že včelia kráľovná sa pri oplodnení spojí až so 17 trúdmi v priebehu jednodenného resp. dvojdenného letu z úlu?

propolis, propolisova tinktura

Zdravotné účinky propolisu sú pôsobivé - neustále ma prekvapuje to, aké výsledky s touto tmavou, lepkavou látkou opakovane dosahujem.

manukový med, med, medáreň

Sú antibakteriálne vlastnosti austrálskeho manukového medu rovnaké ako má manukový med z Nového Zélandu?

Včela, slovenský med, materská kašička

Včelia kráľovná je jedinečná. Preto sa považuje za najdôležitejšiu včelu v úli.

Slovenský pravý včelí med

Detoxikačná medová masáž je veľmi stará a osvedčená liečiteľská metóda. Prakticky vo všetkých kultúrach sa našli dôkazy o tom, že bol med využívaný nielen ako zdroj potravy, ale aj ako liek na liečenie.

Pohánkový med má jedinečnú chuť a nezameniteľne silnú arómu, ktoré pripomína prírodu. Je považovaný za jeden z najzdravších medov.

O malinovom mede sa v zahraničí často hovorí, že chutí ako „leto v pohári."

Pastovaný med, krémový med, šľahaný med, vyšľahaný med

V prvom rade treba povedať, že pastovaný med nenosia včely z úľa. Pastovaný med sa stáva pastovaným až potom, čo ho včelár vyšľahá.

pravy vceli med

Včelí med odporúčame skladovať v uzatvorených nádobách sklenených, keramických (kamenina, porcelán).

Med v medicíne

Med je spomínaný už 2000 r. pred Kr. v egyptských rukopisoch ako vynikajúci prostriedok na hojenie rán; s jeho používaním sa stretáme vo všetkých kultúrach a civilizáciách.

Slovenský pravý včelí med

Druhy včelieho medu môžeme v zásade určiť podľa nasledovných kritérií, alebo ich kombinácií:

Púpavový med je redšia, sladká a lepkavá tekutina. Je redší ako iný včelí med. Avšak zdravotné účinky a všetky ostatné pozitíva si zachováva.

medaila za med apislavia

V dňoch 15.-18. septembra 2016 sa v Almate v Kazachstane konala medzinárodná včelárska konferencia APISLAVIA, ktorej súčasťou bola aj medzinárodná súťaž.

Slovenský plástikový med

Plástový alebo plástočkový med sa skladá z panenského včelieho vosku z divokej stavby včiel, medu, zrniek peľu (ktorý sa inak často z medu odstraňuje filtráciou) a propolisu.

Citát o včelách:

Petr Crescensius:
"Včely nejsú samotného přirození jako vorlice, ale jakožto lidé, nebo mezi nimi  jest tovařiství díla a stavení, a v nich jest rozom a umění."

medaren logo male

Náš med bol ocenený na medzinárodnej pôde

medaila apislavia za med

Získali sme bronzovú medailu za agátový med na súťaži Apislavia v Kazachstane.

Ponuka medu