medaren logo

svetovy den vciel, vcely, vcela, medaren

Organizácia spojených národov (OSN) vyhlásila 20. máj ako svetový deň včiel. Návrh z dielne Slovinska podporili všetky členské krajiny Európskej únie. Cieľom je zvýšiť povedomie o dôležitosti hmyzu v ekosystéme a upozorniť na ich hromadné úhyny.

agatovy med, kvetovy med, medaren, vceliek

Často sme sa stretávali s otázkou, kde všade možno zakúpiť náše včelie produkty okrem nášho eshopu. Na tejto stránke sme v abecednom poradí zosumarozovali miesta, kde môžete zakúpiť naše medy značky MEDÁREŇ.

pravy vceli med, med, rozvoz v Bratislave zdarma

Ak ste z Bratislavy a radi by ste podporili rodinnú včeliu farmu MEDÁREŇ kúpou prírodných produktov, tak ste na správnom mieste.

toskansky med, toskansko

Toskánsko je región v strede Talianska. Je často považované za jeden z najkrajších regiónov Talianska a zároveň za jednu z najnavštevovanejších turistických destinácii.

netopier, opelovanie, covid, korona

Netopiere sú v dnešnej dobe asi najviac nenávidené cicavce. Spájame ich s novým infekčným ochorením COVID-19, vyvolaným koronavírusom SARS-CoV-2 a inými chorobami. Na druhej strane treba povedať, že sú to fascinujúce stvorenia a dôležitá súčasť ekosystému.

coronavirus, china

Infekčné ochorenie COVID-19 je samo o sebe zlou správou. Je vyvolané koronavírusom  SARS-CoV-2Aby sa zamedzilo jeho šíreniu, Čína pristúpila k obmedzeniu pohybu osôb, vrátane včelárov a tým pádom aj včiel.

Prvá konferencia o budúcnosti európskeho včelárstva v Bratislave

Dňa 7.3.2020 sa v priestoroch hotela Gate One v Bratislave konala prvá medzinárodná konferencia o budúcnosti európskeho včelárenia. Túto konferenciu organizovala Helena Proková, ktorá je zakladateľkou úspešného projektu Blesabee.

propolis, medaren, propolisova tinktura, ucinku propolisu

Dňa 23.2.2020 sa v obci Nasavrky v Strednom odbornom učilišti včelárskom konal VI. Api deň, ktorý každoročne organizuje Česká apiterapeutická spoločnosť (ďalej len „ČAPIS“). 

fosilia vcely, vcela

Myanmarsko. Vedci oregonskej univerzity objavili najstaršiu fosíliu primitívnej včely na svete. Unikátny na tomto náleze je nielen vek fosílie, ale aj to, že na včele sa stále nachádza včelí peľ.

vcelarenie vo vietname, vietnam, vcelarenie

Ostrov Phu Quoc je najväčší ostrov vo Vietname s rozlohou 574 km2. Na tomto ostrove sa nachádza niekoľko včelích fariem. Ja som sa vybral na návštevu do tej najstaršej ekologickej včelej farmy na ostrove.

vcelarenie vo vietname, vietnam, vcelarenie

V živote som toho precestoval relatívne veľa. Možno to znie ako klišé, no na cestovaní mám najradšej spoznávanie nových ľudi, kultúr, miest, nových chutí, voní a samozrejme nenechám si újsť ani zaujímavú konverzáciu s miestnymi včelármi, vrátane návštevy miestnych včelích fariem.

Apidomcek, vcelia sauna, medaren

Pobyt vo včelej saune® resp. v apidomčeku je veľmi príjemný relax. A nielen to. Včelia sauna môže zlepšiť činnosť srdca, upokojuje dych, znižuje hyperaktivitu. Včelia sauna pozitívne pôsobí aj na pohlavný systém mužov.  

mestske vcelarenie v sydney

Téma záchrany včiel sa posledné roky stala veľmi aktuálnou a aj akútnou. Aj preto po celom svete vznikajú projekty mestských včiel.

pravy vceli med, med, medaren, vcelar

Skladovanie medu je veľmi podstatná, no zároveň medzi včelármi aj kontroverzná téma. Niektorí včelári skladujú med v nerezových nádobách, iní v plastových nádobách, či hliníkových konvách  v minulosti používaných na prepravu mlieka.

Bronz Apislavia 2018

V dňoch 9. až 13. septembra 2018 sa v Moskve v Ruskej federácii konala medzinárodná včelárska konferencia APISLAVIA, ktorej súčasťou bola aj medzinárodná súťaž.

Bylinky a med. Čo tak znásobiť ich liečivé účinky vzájomným spojením? Ochutnáte?

Najväčší predajca medu v Austrálii spoločnosť Capilano a najväčšie siete supermarketov boli obvinené z predaja falošného medu.

Bronzová medaila pre med, MEDÁREŇ

V auguste 2018 sme sa zúčastnili súťaže na medzinárodnej výstave AGRA, ktorá sa konala v Slovinsku.

dieťa a med, med, medáreň

Ide o jednu z najčastejších otázok, ktorú si matky kladú, na ktorú sa pýtajú doktora alebo odpoveď hľadajú na internete.

vcela, neonikotinoidy

EÚ zakázala tri najrozšírenejšie neonikotinoidné látky, ktoré ohrozujú zdravie včiel. Neonikotinoidom sa dáva za vinu zásadný podiel na masívnom úhyne včiel a ďalšieho hmyzu opeľujúceho rastliny.

Citát o včelách:

R.A. Réaumur:
"Kedykoľvek pozorujem veľkolepú prácu včiel v úle, zdá sa mi, že lúč Božej múdrosti zažiaril predo mnou."

medaren logo male

Náš med bol ocenený na medzinárodnej pôde

medaila apislavia za med

Získali sme bronzovú medailu za agátový med na súťaži Apislavia v Kazachstane.

Ponuka medu