V súťaži SHOP ROKU 2022 sme v kategórii CENA HEUREKY získali 3. miesto.

Detská literatúra

Detská literatúra zahŕňa knihy a iné literárne diela určené deťom. Táto literatúra môže obsahovať rozprávky, básne, príbehy, obrázkové knihy a ďalšie formy literatúry.

Cieľom detskej literatúry je zaujať a vzdelávať deti a pomáhať im rozvíjať ich jazykové a kognitívne schopnosti.

Najpredávanejšie

Z denníka včielky medky - MEDÁREŇ
Z denníka včielky medky
Skladom (>5 ks)
2515
 
5,50 €
Anička a zázračná rolnička
 
12 €
Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom
Anička a zázračná rolnička
12 € / ks

24 príbehov o dobrých skutkoch v období adventu

124
Z denníka včielky medky - MEDÁREŇ
5,50 € / ks

Veľké malé tajomstvá, maľovánka so včelárskymi motívmi pre deti

2515

Detská literatúra môže mať rôzne formy a obsahovať rôzne témy. Medzi najpopulárnejšie formy patrí obrázková kniha, ktorá kombinuje ilustrácie a text a je určená pre deti vo veku od 3 do 7 rokov. Táto kniha zvyčajne obsahuje zaujímavé a farebné ilustrácie, ktoré príbeh dopĺňajú a pomáhajú deťom vizualizovať si dej.

Detské knihy môžu obsahovať rôzne témy, ako sú napríklad priateľstvo, rodina, dobrodružstvo, fantázia a mnoho ďalších. Tieto témy sa zvyčajne vyskytujú v kontexte príbehov, ktoré majú naučiť deti základné hodnoty a princípy, ako sú vzájomná úcta, tolerancia a spolupráca.

Detská literatúra má významný vplyv na vývoj detí. Deti, ktoré čítajú a vyrastajú s literatúrou, majú zvyčajne vyššiu úroveň jazykových a kognitívnych schopností a sú schopné lepšie komunikovať a vyjadrovať svoje myšlienky a názory. Čítanie tiež pomáha rozvíjať fantáziu a kreativitu, a to môže pomôcť pri riešení problémov a nápadovom myslení.

Detská literatúra má tiež významný sociálny a emocionálny vplyv na deti. Knižné postavy môžu slúžiť ako vzory pre správanie a zvyky a pomáhajú deťom porozumieť svetu okolo seba. Deti tiež môžu prenášať emócie z knižných postáv a príbehov do svojho vlastného života, čo im môže pomôcť pri zvládaní emócií a rôznych situácií.