V súťaži SHOP ROKU 2022 sme v kategórii CENA HEUREKY získali 3. miesto.

Medzistienky

Medzistienky zo včelieho vosku: Prírodná podpora pre včelie rodiny a tvorba originálnych sviečok.

Medzistienky zo včelieho vosku sú jedinečným produktom určeným pre včelárstvo. Vyrobené s využitím metódy kontinuálneho priameho liatia, tieto voskové fólie s predtlačeným vzorom slúžia ako dôležitý prvok vo včelích úľoch. S ich pomocou sa včely dostavajú na potrebné dielo a ukladajú zásoby. Okrem toho sú medzistienky veľmi obľúbené aj pri výrobe ručne vinutých sviečok, kde ich estetický vzhľad prichádza do popredia.

Pri výrobe medzistienok sa používa včelí vosk, ktorý spĺňa prísne požiadavky na bezpečnosť potravín. Vo svetložltej farbe a s pravidelným vzorom buniek, ktorý zaručuje 800 buniek na 1 dm², tieto medzistienky sú skvelou voľbou pre včelárov.

Najpredávanejšie

Medzistienky
 
2 €
rucny zatavovac medzistienok medaren
Ručný zatavovač medzistienok
Skladom (2 ks)
VP0365
 
10,50 €
Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom
Medzistienky
21 € / ks

Rozmer medzistienky: 390 x 240 mm

3512
Medzistienky
2 € / ks

Rozmer medzistienky: 

3519
Kruhovy noz na rezanie medzistienok MEDAREN
3,50 € / ks

Kruhový nôž na rezanie medzistienok.  

3549
rucny zatavovac medzistienok medaren
10,50 € / ks

Používa sa na ručné zatavenie nezvlneného drôtika do medzistienky.  

VP0365
Zatavovač medzistienok elektrický
42 € / ks

Zatavovač medzistienok elektrický 12-24-220V je nevyhnutným nástrojom pre každého včelára, ktorý chce mať pevné a stabilné rámiky so včelími plástami.

2883

Je však dôležité mať na pamäti, že včelí vosk je zložitá látka, ktorá sa mení v závislosti od teploty. Po určitom čase sa na povrchu voskových výrobkov môže vytvoriť bielošedý povlak nazývaný "voskový kvet". Ide o prirodzený jav a nemá žiadny vplyv na kvalitu medzistienok. V chladnom prostredí môžu byť medzistienky krehké, a preto sa odporúča nechať ich na izbovej teplote pred použitím.

Medzistienky zo včelieho vosku sú nielen praktickým nástrojom pre včelárov, ale aj prírodnou voľbou pre vytváranie originálnych sviečok. S ich pomocou môžete podporovať včelie rodiny a zároveň si vychutnať estetický zážitok pri výrobe sviečok vlastnými rukami.

Výber kvalitných medzistienok zo včelieho vosku je kľúčový pre úspešné včelárstvo a tvorbu sviečok. Naša kolekcia medzistienok vás zavedie do fascinujúceho sveta voskovej vône a umožní vám využiť ich prirodzené vlastnosti v prospech vašich včelstiev prípadne na výrobu sviečok.

Naše medzistienky sú vyrobené z včelieho vosku, ktorý spĺňa prísne potravinárske normy. Sú navrhnuté s ohľadom na potreby včelích rodín a ich rozvoj. S ich použitím si môžete byť istí, že včely budú mať optimálne prostredie na stavbu plástov a ukladanie medu.

Okrem toho, medzistienky ponúkajú možnosť kreativity pri tvorbe ručne vinutých sviečok. Ich estetický vzor buniek pridáva jedinečný a prírodný vzhľad každej sviečke, čím vytvára atmosféru tepla a pohody vo vašom domove.

Všimli sme si aj dôležitosť kvality včelieho vosku. Preto pre výrobu našich medzistienok používame iba svetložltý včelí vosk, ktorý je sterilizovaný teplom, aby sme zabezpečili čistotu a bezpečnosť výrobku.

Máme pre vás aj dôležitý tip: Pri manipulácii s medzistienkami v chladnom prostredí odporúčame nechať ich niekoľko hodín pri izbovej teplote, čo zabezpečí, že budú flexibilné a ľahko spracovateľné.

Naša kolekcia medzistienok zo včelieho vosku je teda nielen praktickou voľbou pre včelárov, ale aj zdrojom inšpirácie pre všetkých, ktorí milujú prírodné a ručne vytvorené sviečky. Vložte do svojho včelárskeho a tvorivého koníčka kúsok nášho kvalitného včelieho vosku a objavte jeho nekonečné možnosti.