V súťaži SHOP ROKU 2022 sme v kategórii CENA HEUREKY získali 3. miesto.

Kozmetika so včelím jedom

Kozmetika so včelím jedom získava v poslednej dobe na popularite. Včelí jed obsahuje rôzne biologicky aktívne zložky, ktoré môžu mať pozitívny vplyv na pokožku.

Včelí jed obsahuje napríklad melitín, ktorý má protizápalové účinky a pomáha zlepšiť krvný obeh. Táto zložka môže pomôcť pri liečbe akné, ekzémov a podobných kožných problémov.

Najpredávanejšie

mast s apisinom MEDAREN
 
7,50 €
Pleťový krém s kvapkou včelieho jedu - Medáreň
 
16,50 €
mast s apisinom MEDAREN
Masť s apisínom /včelí jed/ 90g
Momentálne nedostupné
3513
 
16 €
3 položiek celkom
mast s apisinom MEDAREN
7,50 € / ks

Prekrvuje pokožku v oblasti bolestivých kĺbov alebo pri neuragiách

2595
mast s apisinom MEDAREN
16 € / ks

Prekrvuje pokožku v oblasti bolestivých kĺbov alebo pri neuragiách

3513
Pleťový krém s kvapkou včelieho jedu - Medáreň
16,50 € / ks

Na báze prírodných olejov a voskov

85

Kozmetika so včelím jedom obsahuje aj kyselinu hyalurónovú, ktorá pomáha zvlhčovať a hydratovať pokožku. Táto zložka sa vyskytuje aj v niektorých bežných kozmetických výrobkoch, ale v kozmetike so včelím jedom je prítomná vo vyšších koncentráciách.

Kozmetika so včelím jedom sa najčastejšie používa pri starostlivosti o pleť. K dispozícii sú napríklad krémy, séra a masky s včelím jedom, ktoré sa používajú na ošetrenie a hydratáciu pokožky. Niektoré produkty so včelím jedom sa tiež používajú ako prevencia proti starnutiu pokožky, pretože pomáhajú stimulovať tvorbu kolagénu a elastínu.

Včelí jed sa však používa aj na liečbu bolesti kĺbov a svalov. V poslednom čase sa preto objavujú aj kozmetické výrobky so včelím jedom určené na masáž bolestivých miest, ako sú napríklad krémy a gély.

Je dôležité si uvedomiť, že kozmetika so včelím jedom nie je vhodná pre každého. Osoby alergické na včelí jed by mali používanie týchto produktov konzultovať s lekárom. Pred použitím kozmetiky so včelím jedom je tiež dôležité vyskúšať ju na malom mieste a sledovať možné alergické reakcie.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz