Rodinná včelia farma MEDÁREŇ

Aký je rozdiel medzi medom a cukrom? Čo je zdravšie sladidlo?

Med a cukor sú dve z najčastejšie používané sladidlá. Majú však rôzne chute, textúru aj nutričné ​​profily. Med sa často považuje za zdravšiu možnosť, ale je to naozaj tak?

Rozdiel medzi medom a cukrom je v zložení

Med aj cukor sú uhľohydráty, ktoré pozostávajú z dvoch druhov cukru: glukózy a fruktózy. 

Rafinovaná fruktóza, ktorá sa nachádza v klasickom cukre, sa metabolizuje v pečeni a môže  byť nepríjemnou komplikáciou pri obezite, tukových ochoreniach pečene alebo cukrovke. 

Fruktóza aj glukóza sa v tele rýchlo rozkladajú a môžu spôsobiť prudké zvýšenie hladiny cukru v krvi, avšak tu prichádza rozdiel. Pomery glukózy a fruktózy v mede a cukre sú rôzne:

  • cukor spravidla tvorí 50 % fruktózy a 50 % glukózy;
  • med obsahuje 40 % fruktózy a 30 % glukózy. Zvyšok tvorí voda, peľ, minerály a vitamíny.

Zložky, ktoré má med, “navyše” majú pre konzumenta zdravotné prínosy. Okrem toho, cukor má vyšší glykemický index (GI) ako med, čo znamená, že rýchlejšie zvyšuje hladinu cukru v krvi. Je to spôsobené vyšším obsahom fruktózy a absenciou stopových minerálov.

Med má o niečo viac kalórií ako cukor, hoci je sladší, takže na osladenie potrebujete menšie množstvo. Obe sladidlá však môžu pri nadmernom používaní viesť k priberaniu. 

Čo je zdravšie sladidlo? Med alebo cukor?

Ak odhliadneme od množstva kalórií, med je jednoznačne zdravšia alternatíva sladidla, a to práve vďaka svojmu zloženiu. Obsahuje: 

  • enzýmy;
  • aminokyseliny;
  • vitamíny skupiny B;
  • vitamín C;
  • minerály;
  • antioxidanty.

Mnohé z antioxidantov nachádzajúcich sa v mede sú klasifikované ako flavonoidy. Flavonoidy majú protizápalové vlastnosti, ktoré určite oceníte v prípade ochorenia. 

Med je tiež menej fabricky spracovaný ako cukor, pretože sa zvyčajne pred použitím iba pasterizuje. Surový med je tiež jedlý a obsahuje viac antioxidantov a enzýmov ako pasterizované odrody. Odporúčame vám vyskúšať med s peľom propolisom a materskou kašičkou.

Môžeme teda konštatovať, že med je zdravšie sladidlo ako cukor, no dávajte si pozor na to, kde med nakupujete. Často môžete v obchodoch objaviť chemicky spracovaný med z neznámeho zdroja alebo dokonca iba falošný med, ktorý je len zmes cukrov. 

Ak chcete okrem sladenia čerpať aj zdravotné benefity medu, nakupujte med z overených zdrojov, len tak budete mať istotu, že váš med obsahuje zdraviu prospešné zložky.  Ideálne od lokálneho včelára ktorému dôverujete. Budeme radi, keď vyskúšate aj medy z našej rodinnej včelej farmy.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie