Poznáte trubčie mlieko? Viete ako sa získava chitín a na čo slúži? Viete čo je  larva zavíjača voskovaného?

Pre niekoho sú netradičnými včelími produktami aj propolis, včelí peľ, včelí jed či materská kašička, no tu by som rád spomenul také včelie produkty, ktoré ani mnohí včelári nepoznajú.

Trubčie mlieko

Trubčie mlieko sa využívalo už v starovekej Číne. Odporúča sa najmä pre mužov, má podobné zloženie ako materská kašička, len v trubčom mlieku je oveľa viac testosterónu. Používa sa na zlepšenie plodnosti, sexuálneho, mentálneho a fyzického výkonu. Trubčie mlieko zvyšuje počet spermií a u žien obnovuje funkciu vaječníkov. Získava sa z trubčích lariev, keď má vajíčko asi 10 dní, teda tesne pred zaviečkovaním. Má toľko bielkovín ako mäso alebo huby.

Chitín

Ďalším netradičným produktom je Chitín, ktorý sa nachádza v telíčkach mŕtvych včiel. Chitín sa používa na rôzne mastičky a tinktúry. Účinná látka chitosan má antibakteriálne účinky, protizápalové vlastnosti, urýchľuje hojenie rán a používa sa aj v kozmetike, zabraňuje vzniku choroboplodných zárodkov. Vďaka chitínu sa z tela vylučujú ťažké kovy. Chitín stabilizuje krvný tlak, zvyšuje imunutu, normalizuje krvnú zrážanlivosť, zabraňuje vzniku rakoviny hrubého čreva. Taktiež urýchľuje hojenie rán a pôsobi ako prevencia proti krvácaniu, na popáleniny, v kozmetike na omladenie pleti, na chudnutie.

Larva zavíjača voskovaného

Včelárom dôverne známa larva zavíjača voskovaného sa využíva pri liečbe tuberkulózy, bronchytídy, liečbe plesňového ochorenia pľúc, čriev a ľadvín. Larva zavíjača voskovaného má antivírové a antibakteriálne vlastnosti. Tinktúra z lariev zavíjača voskovaného obsahuje serín, ktorý zabraňuje tvorbe a rastu jaziev. Vďaka tinktúre z lariev zavíjača voskovaného sa zlepšuje krvný obraz. Tinktúra má ochranný vplyv na dýchací systém.

Včelie žiarenie

Včelie žiarenie nie je vedecky overené, preto sa mu detailne venovať nebudem. Niektorí včelári tvrdia, že ak sme pri včelách asi 20 minút, vďaka včeliemu žiarenie včielky už na nás neútočia. Iný včelári tvrdia, že ak položime na včelí úľ vodu v sklenenej flaši, tak takáto voda vydrží dlhšie a nepokazí sa. Tvrdia, že takáto voda je proti cholesterolu a mali by ju piť cukrovkári. Nenašiel som k tomu žiadne odborné publikácie ani na Slovensku a ani v zahraničí, preto ak máte o včelom žiarení viac informácii ako ja, budem rád ak ma kontaktujete.

Dýchanie včelieho/úľového vzduchu

Na tému dýchania včelieho vzduchu pripravujem osobitný článok. Plánujem ho zverejniť už čoskoro.

Autor článku: Milan Kozický

Pri akejkoľvek reprodukcií tohto textu prosím použite link tohto článku alebo požiadajte autora článku o súhlas s reprodukciou.

MEDÁREŇ Sušený včelí peľ 190g Včelí peľ - najkomplexnejšia potravina z darov prírody.. Product #: SK00027M based on 4 reviews Regular price: $10.00 $10.00

Sušený včelí peľ 190g

V prírodnej liečbe a prevencii má včelí peľ mimoriadne dôležité postavenie so širokým spektrom použitia. Včelí peľ obsahuje 185 živín s 22 aminokyselinami, ďalej tisíce rôznych enzýmov, hormónov, vitamínov, aminokyselín a ďalších látok. Včelí peľ ďalej obsahuje 35% proteínu, obrovské množstvo B komplexu, vitamíny A, C, D a E, ďalej 10 aminokyselín a 27 minerálnych látok. Viac o včelom peľe a jeho vlastnostiach sa dočítate TU.

SKLADOVANIE VČELIEHO PEĽU

Včelí peľ treba uskladňovaľ v tmavej, suchej miestnosti pri teplote nižšej ako 20C alebo v chladničke.

Chráňte ho pred slnkom, svetlom a vlhkosťou. Peľ, podobne ako med, nasáva vlhkosť a pachy z ovzdušia.

Po jednom roku uskladnenia stráca peľ 75% svojich vlastností, preto ho odporúčame spotrebovať do jedného roka.

DÁVKOVANIE VČELIEHO PEĽU

DOBA UŽÍVANIA VČELIEHO PEĽU

Slovenský výrobok
MEDÁREŇ Obnôžkový včelí peľ
Jaroslava Fekete Pridané 24-02-2017 04:16 PM
Včelí peľ užívam už skoro mesiac a nemôžem si ho vynachváliť. Peľ som začala dávať aj manželovi, iné mu neostáva, len ma poslúchať a včel každé ráno užívať :) Výborný!
Adriana Rezáková Pridané 17-06-2017 05:33 PM
Spočiatku mi včelí peľ moc nechutil, no rýchlo som si na tú chuť zvykla a teraz si ráno bez peľu ani nedokážem predstaviť :) Spoločne s medom je to veľmi zdravá a chutná delikatesa. Med sa mi už míňa, čoskoro si opäť objednám :)
Stanislav Mihalík Pridané 04-02-2018 03:31 PM
Úprimne...sprvoti mi peľ moc nechutil, no keď som si naň zvykol, nemôžem naň dopustiť. Užívať som ho začal ako náhradu proteinových práškov. Už som si ho od vás objednal asi 3-4 krát a som veľmi spokojný. Peľ od vás odporúčam aj kamošom a známym, čo majú radi zdravú stravu.
Lukáš Vanko Pridané 11-02-2019 09:38 PM
Ďakujeme za rýchle dodanie včelieho peľu pre nášho syna. Keď včelí peľ minieme, objednáme si u vás zas...
Napísať recenziu
ZleExceletné

Facebook komentáre