V súťaži SHOP ROKU 2022 sme v kategórii CENA HEUREKY získali 3. miesto.

Slnečnicový med a jeho účinky

slnecnicovy_vacsi

Slnečnicový med podľa tradičnej ľudovej medicíny účinkuje pri astme a žalúdočnej kolike. Je s vysokým obsahom glukózy, pri kryštalizácii sa tvoria typické dve vrstvy a veľké kryštály.

Má zlatožltú farbu a sladko-kyselkavú chuť. Obsahuje viac selénu.

ČO JE TO SELÉN?

- Selén prispieva k správnej spermatogenéze

- Selén prispieva k udržaniu zdravých vlasov

- Selén prispieva k udržaniu zdravých nechtov

-  Selén prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému

- Selén prispieva k správnemu fungovaniu štítnej žľazy

- Selén prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom

slnecnicovy_med_fb_medaren

Slovenská republika patrí ku krajinám, kde obyvatelia majú veľmi nízku hladinu selénu v krvi. Najlepšie preskúmanou a najvýznamnejšou funkciou selénu je jeho antioxidačná aktivita, vďaka ktorej selén pomáha chrániť organizmus pred oxidačnými účinkami voľných radikálov. 

Pri nedostatku selénu antioxidačná schopnosť organizmu výrazne klesá a práve týmto je možné vysvetliť rôznorodé prejavy nedostatku selénu - zvýšená náchylnosť k ochoreniam srdca a pľúc, k vzniku a rozvoju nádorových buniek, rýchlejšie starnutie a iné degeneratívne zmeny s tým spojené.

Ponúkame Vám slnečnicový med priamo od včelára, bez akýchkoľvek prísad, konzervantov, farbív a pod., predávame iba čisto prírodný včelí med bez akej akejkoľvek úpravy, to znamená že, od nás dostanete med priamo z úľa. Med pochádza z mikroregiónu Požitavie – Širočina. Kúpiť si ho môžete našom medovom E-SHOPE.

Ak sa chcete dozvedieť viac o mede, prečítajte si článok: MED.