Rodinná včelia farma MEDÁREŇ

Prečo sa oplatí jesť slovenský med?

Ján Kopernický, ešte ako riaditeľ Ústavu včelárstva v  Liptovskom Hrádku napísal pred pár rokmi pre denník "Pravda" článok o slovenskom mede.

Jeho slová platia dodnes!

Prečo sa oplatí jesť slovenský med?

Vďaka bohatej biodiverzite Slovenska včelárstvo poskytuje pestrú ponuku kvetových medov.

Ide najmä o med z kvetov vŕby, tiež púpava, ovocné stromy, repka, agát, lipa, malina, slnečnica, ďatelinoviny, pohanka, facélia, jedlý gaštan) a medovicové medy: z ihličnanov (borovica, smrek, jedľa, smrekovec) a z listnatých stromov (vŕba, trnka, javor, buk, dub, lipa).

Domáce kvetové medy sú viac vhodné pre deti, pre pacientov po úrazoch a ťažkých operáciách, kde je potrebná rýchla obnova tkanív. Sú ľahšie stráviteľné, menej zaťažujú zažívací trakt. Rýchlo dodávajú energiu, povzbudzujú trávenie a činnosť čriev. Pomáhajú aj pri infekčnej žltačke a pri poruchách pečene. Medovicové medy pomáhajú pri ochorení horných dýchacích ciest, obličiek, znižujú krvný tlak, ako aj pri chorobách srdca.

Predaj z dvora priamo od včelárov je zárukou pravosti medu, lebo včelár predáva len vlastnú produkciu a zákazník ho zvyčajne osobne pozná. Pri nedodržaní kvality medu včelár stráca nielen zákazníkov, ale aj dobré obchodné meno.

Kvalitu produktov z dvora včelár garantuje vlastným menom. Na etikete obalu musí byť v zmysle vyhlášky MP SR 352/2009 uvedené: Meno, priezvisko a adresa prvovýrobcu, pôvod medu (kvetový, medovicový, zmiešaný), dátum balenia a hmotnosť.

Predajcovia popri cestách a na priľahlých parkoviskách ponúkajú zvyčajne anonymný med bez etikety, čo v prípade spätnej kontroly alebo reklamácie znemožňuje skontaktovať sa s producentom. Priekupníci s medom v snahe o vyšší zisk zvyknú prifarbiť kvetové – svetlé medy potravinárskymi farbivami, lebo tmavé medy sú žiadanejšie a môžu ich predávať za vyššie ceny. Tým porušujú potravinový kódex a zavádzajú spotrebiteľa. Do medu sa nesmú nijaké látky pridávať ani z neho odoberať.

Medy slovenskej proveniencie sú pre domáce obyvateľstvo prirodzenou pochutinou, na ktorú je ich organizmus zvyknutý. Konzumáciou dovozových medov vznikajú časté alergie najmä u detí. Je to pre peľové zrnká v medoch z cudzokrajných rastlín, ale aj obsah iných cudzorodých látok, napr. zvyšky liečiv - antibiotík v mede.

Domáci med dlhodobo úspešne nahrádza repný cukor a v rámci racionálnej výživy obyvateľstva má oproti cukru širokú škálu výhod: dietetické, preventívne, liečebné, povzbudivé a iné priaznivé účinky na ľudský organizmus.

 Je vhodný na využitie v modernej medicíne, farmaceutickom, kozmetickom a potravinárskom priemysle.

O slovenský med je v poslednom období vysoký záujem, čo je nielen v dôsledku jeho ocenenia dvoma zlatými medailami na vlaňajšej svetovej včelárskej výstave Apimondie v Montpelliere, ale aj vďaka väčšej informovanosti domáceho obyvateľstva o jeho priaznivom účinku na ľudský organizmus. Najlepšiu reklamu medu robia včelári dodržaním jeho vysokej kvality a podaním presných neskreslených informácií pre konzumentov.

Zostavil: Ján Kopernický, riaditeľ Ústavu včelárstva, Liptovský Hrádok - pre Pravdu

Zdroj: http://www.n-vcelari.sk/view.php?cisloclanku=2014050002

Ak by ste radi vyskúšali kvalitný med od slovenského včelára, navštívte náš MEDOVÝ ESHOP.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie