V súťaži SHOP ROKU 2022 sme v kategórii CENA HEUREKY získali 3. miesto.

Podložka varroa monitoring

Podložka varroa monitoring je mechanická pomôcka slúžiaca na zachytávanie meliva a klieštika včelieho počas zimného pokoja.
 
Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
25.6.2024
Možnosti doručenia
Kód: 3570
1 € / ks
Podložka varroa monitoring

Rádi by sme vám predstavili varroa monitoring podložku, ktorá je mechanickou pomôckou na sledovanie klieštika včelieho (Varroa destructor) počas zimného pokoja včelstva. V súčasnosti je použitie tejto podložky nevyhnutné, pretože kliešťiky Varroa destructor sa stali rozšírenými parazitmi včiel.

Varroa monitoring podložka je umiestnená v úľi, konkrétne na jeho dne alebo podmete. Jej úlohou je zachytávať melivo a kliešťiky, ktoré spadnú z včelích rámikov počas zimného obdobia. Týmto spôsobom môže včelár sledovať množstvo spadnutých kliešťikov nielen pri preliečení včelstva na jeseň a na jar, ale aj počas celej zimy, aby diagnostikoval prítomnosť a mieru infekcie kliešťikmi.

Podložka je vyrobená z kvalitného materiálu a má rozmery 44,2 x 37 cm. Je ľahká a jednoduchá na inštaláciu v úli. Po vložení podložky do úľa sa včelár môže zamerať na sledovanie spádu kliešťikov a zaznamenávať tieto údaje v špeciálnej tabuľke, ktorá je súčasťou podložky. Tieto záznamy pomáhajú včelárovi získať prehľad o priebehu infekcie kliešťikmi vo včelstve a prijať potrebné opatrenia na liečbu a ochranu včelstva.

Varroa monitoring podložka je dôležitým nástrojom pre včelárov v boji proti Varroa destructor. Je to jednoduchá a efektívna pomôcka, ktorá im umožňuje monitorovať a kontrolovať infekciu kliešťikmi včelieho parazita.

Podložka varroa monitoring je navrhnutá tak, aby poskytovala včelárovi spoľahlivé informácie o úrovni infekcie Varroa destructor vo včelstve. Je to mechanická pomôcka, ktorá zachytáva spadané kliešťiky a melivo, umožňujúc včelárovi zaznamenávať a vyhodnocovať ich množstvo.

Po inštalácii podložky do úľa a priebežnom zberaní údajov o spadnutých kliešťikoch, včelár môže vypočítať priemerný denný spád roztočov za sledované obdobie. Tento údaj slúži na posúdenie zdravia včelstva a účinnosti opatrení proti Varroa destructor.

Podložka varroa monitoring je navrhnutá tak, aby bola ľahko inštalovateľná do rôznych typov úľov. Má rozmery 44,2 x 37 cm, čo zabezpečuje dostatočnú plochu pre zachytávanie spadaných kliešťikov. Vďaka svojej konštrukcii umožňuje ľahké čistenie a opätovné použitie.

Táto pomôcka je nevyhnutná pre včelárov, pretože kliešťik Varroa destructor je v súčasnosti jedným z najvážnejších problémov včelárstva. Infekcia týmto parazitom môže spôsobiť vážne škody včelstvu a znížiť produkciu medu. S pomocou podložky varroa monitoring môže včelár rýchlo a efektívne monitorovať infekciu, prijímať potrebné opatrenia a chrániť svoje včelstvo.

Podložka varroa monitoring je praktickým nástrojom, ktorý včelárom umožňuje aktívne sledovať a riadiť infekciu Varroa destructor. S jej pomocou môžu včelári včas reagovať na prítomnosť tohto parazita a podniknúť nevyhnutné kroky na ochranu svojich včelstiev.

Výhodou podložky varroa monitoring je jej jednoduchá inštalácia a použitie. Nasadenie do úľa je pomerne rýchle a nevyžaduje žiadne špeciálne nástroje. Stačí ju umiestniť na vysúvaciu zásuvku pod sitom dna alebo ju zakryť dvojitou umelohmotnou sieťovinou a vložiť do podmetu. Takto je podložka pripravená na zachytávanie spadnutých kliešťov.

Po niekoľkých dňoch sledovania spádu je možné vyhodnotiť množstvo spadnutých kliešťov a zaznamenať údaje v tabuľke. Priemerný denný spád roztočov sa vypočíta podľa vzorca uvedeného na podložke. Týmto spôsobom je včelár schopný sledovať vývoj infekcie Varroa destructor vo svojich včelstvách a prijať primerané opatrenia na liečbu a prevenciu.

Podložka varroa monitoring je ľahká a kompaktná, čo zjednodušuje jej manipuláciu a skladovanie. Je vyrobená z kvalitného materiálu, ktorý je odolný voči poveternostným vplyvom a opotrebeniu. Orientačná hmotnosť podložky je len 0,05 kg, čo ju robí praktickou a ľahko prenosnou.

Včelári, ktorí pravidelne monitorujú množstvo spadnutých kliešťov a sledujú vývoj infekcie Varroa destructor, majú lepší prehľad o zdravotnom stave svojich včelstiev. Týmto spôsobom môžu efektívne a včas reagovať na problém Varroa destructor a chrániť svoje včely pred vážnymi následkami infekcie.

Podložka varroa monitoring je užitočným nástrojom pre včelárov v boji proti Varroa destructor. Pomáha im identifikovať a monitorovať množstvo spadnutých kliešťov, čo je kľúčové pre zdravie a prosperitu včelstiev. S pravidelným používaním tejto podložky môžu včelári zabezpečiť dlhodobú ochranu svojich včiel a zlepšiť celkovú úroveň zdravia včelstiev.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty

Kliešte na rámiky s drevenou rukoväťou
9 €

Kliešte na rámiky s drevenou rukoväťou

2736
Medomet4
435 €

Tangenciálny 4-rámikový medomet MST, fi670mm, s ručným pohonom.

5/57
Klietka prepravná na matku
0,25 €

Jednoduchá včelárska prepravná a pridávacia klietka sa skladá z dvoch častí: z priestoru pre včeliu matku a z priestoru pre cesto.      

3020