V súťaži SHOP ROKU 2022 sme v kategórii CENA HEUREKY získali 3. miesto.

Podložka varroa monitoring

Kód: 3570
1 € / ks
Skladom
Možnosti doručenia
Podložka varroa monitoring je mechanická pomôcka slúžiaca na zachytávanie meliva a klieštika včelieho počas zimného pokoja.
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Rádi by sme vám predstavili varroa monitoring podložku, ktorá je mechanickou pomôckou na sledovanie klieštika včelieho (Varroa destructor) počas zimného pokoja včelstva. V súčasnosti je použitie tejto podložky nevyhnutné, pretože kliešťiky Varroa destructor sa stali rozšírenými parazitmi včiel.

Varroa monitoring podložka je umiestnená v úľi, konkrétne na jeho dne alebo podmete. Jej úlohou je zachytávať melivo a kliešťiky, ktoré spadnú z včelích rámikov počas zimného obdobia. Týmto spôsobom môže včelár sledovať množstvo spadnutých kliešťikov nielen pri preliečení včelstva na jeseň a na jar, ale aj počas celej zimy, aby diagnostikoval prítomnosť a mieru infekcie kliešťikmi.

Podložka je vyrobená z kvalitného materiálu a má rozmery 44,2 x 37 cm. Je ľahká a jednoduchá na inštaláciu v úli. Po vložení podložky do úľa sa včelár môže zamerať na sledovanie spádu kliešťikov a zaznamenávať tieto údaje v špeciálnej tabuľke, ktorá je súčasťou podložky. Tieto záznamy pomáhajú včelárovi získať prehľad o priebehu infekcie kliešťikmi vo včelstve a prijať potrebné opatrenia na liečbu a ochranu včelstva.

Varroa monitoring podložka je dôležitým nástrojom pre včelárov v boji proti Varroa destructor. Je to jednoduchá a efektívna pomôcka, ktorá im umožňuje monitorovať a kontrolovať infekciu kliešťikmi včelieho parazita.

Podložka varroa monitoring je navrhnutá tak, aby poskytovala včelárovi spoľahlivé informácie o úrovni infekcie Varroa destructor vo včelstve. Je to mechanická pomôcka, ktorá zachytáva spadané kliešťiky a melivo, umožňujúc včelárovi zaznamenávať a vyhodnocovať ich množstvo.

Po inštalácii podložky do úľa a priebežnom zberaní údajov o spadnutých kliešťikoch, včelár môže vypočítať priemerný denný spád roztočov za sledované obdobie. Tento údaj slúži na posúdenie zdravia včelstva a účinnosti opatrení proti Varroa destructor.

Podložka varroa monitoring je navrhnutá tak, aby bola ľahko inštalovateľná do rôznych typov úľov. Má rozmery 44,2 x 37 cm, čo zabezpečuje dostatočnú plochu pre zachytávanie spadaných kliešťikov. Vďaka svojej konštrukcii umožňuje ľahké čistenie a opätovné použitie.

Táto pomôcka je nevyhnutná pre včelárov, pretože kliešťik Varroa destructor je v súčasnosti jedným z najvážnejších problémov včelárstva. Infekcia týmto parazitom môže spôsobiť vážne škody včelstvu a znížiť produkciu medu. S pomocou podložky varroa monitoring môže včelár rýchlo a efektívne monitorovať infekciu, prijímať potrebné opatrenia a chrániť svoje včelstvo.

Podložka varroa monitoring je praktickým nástrojom, ktorý včelárom umožňuje aktívne sledovať a riadiť infekciu Varroa destructor. S jej pomocou môžu včelári včas reagovať na prítomnosť tohto parazita a podniknúť nevyhnutné kroky na ochranu svojich včelstiev.

Výhodou podložky varroa monitoring je jej jednoduchá inštalácia a použitie. Nasadenie do úľa je pomerne rýchle a nevyžaduje žiadne špeciálne nástroje. Stačí ju umiestniť na vysúvaciu zásuvku pod sitom dna alebo ju zakryť dvojitou umelohmotnou sieťovinou a vložiť do podmetu. Takto je podložka pripravená na zachytávanie spadnutých kliešťov.

Po niekoľkých dňoch sledovania spádu je možné vyhodnotiť množstvo spadnutých kliešťov a zaznamenať údaje v tabuľke. Priemerný denný spád roztočov sa vypočíta podľa vzorca uvedeného na podložke. Týmto spôsobom je včelár schopný sledovať vývoj infekcie Varroa destructor vo svojich včelstvách a prijať primerané opatrenia na liečbu a prevenciu.

Podložka varroa monitoring je ľahká a kompaktná, čo zjednodušuje jej manipuláciu a skladovanie. Je vyrobená z kvalitného materiálu, ktorý je odolný voči poveternostným vplyvom a opotrebeniu. Orientačná hmotnosť podložky je len 0,05 kg, čo ju robí praktickou a ľahko prenosnou.

Včelári, ktorí pravidelne monitorujú množstvo spadnutých kliešťov a sledujú vývoj infekcie Varroa destructor, majú lepší prehľad o zdravotnom stave svojich včelstiev. Týmto spôsobom môžu efektívne a včas reagovať na problém Varroa destructor a chrániť svoje včely pred vážnymi následkami infekcie.

Podložka varroa monitoring je užitočným nástrojom pre včelárov v boji proti Varroa destructor. Pomáha im identifikovať a monitorovať množstvo spadnutých kliešťov, čo je kľúčové pre zdravie a prosperitu včelstiev. S pravidelným používaním tejto podložky môžu včelári zabezpečiť dlhodobú ochranu svojich včiel a zlepšiť celkovú úroveň zdravia včelstiev.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz