V súťaži SHOPROKU2022 sme v kategórii CENA HEUREKY získali 3. miesto.

Napinák drôtu nerezový s drevenou rukoväťou, BEE

Kód: 3749
14 € / ks
Skladom
Možnosti doručenia
Nerezový napinák včelárskeho drôtu spôsobujú jeho napnutie tým, že ho zvlní.
 
 
 
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Napinák drôtu nerezový s drevenou rukoväťou, BEE je nástroj, ktorý sa používa pri včelárstve na napínanie drôtu vo včelích rámikoch. Na jeho koncoch sú ozubené kolieska, ktoré sa pohybom po drôtiku zvlnia a tým ho napnú.

Preto sa tento nástroj nazýva aj "zvlňovač". Silou stlačenia drevenej rukoväte je možné regulovať mieru zvlnenia a tým aj napnutie drôtu.

Je dôležité držať napinák kolmo k rámiku, aby sa drôtik ohýbal rovnobežne s rámikom a nevytvárali sa nežiaduce ohyby pod uhlom. Ak by ohyby neboli rovnobežné s rámikom, mohli by sa zarývať do medzistienky alebo vyčnievať, čo by mohlo spôsobiť problémy pri manipulácii s včelami a plástmi.

Tento napinák je nenahraditeľným pomocníkom pri zatavovaní medzistienok, pretože dobre napnutý drôtik pevnejšie udrží medzistienku a zabraňuje trhaniu panenských plástov pri vytáčaní medu.

Rozmery tohto nástroja sú 134,5 x 20,5 x 60,5 mm a jeho orientačná hmotnosť je 0,191 kg. Ide o produkt priamo od výrobcu, čo znamená, že je vyrábaný a dodávaný priamo od toho, kto ho vyrába, bez sprostredkovateľov.

Dodatočné parametre

Kategória: Včelárske potreby
Hmotnosť: 0.191 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz