V súťaži SHOP ROKU 2022 sme v kategórii CENA HEUREKY získali 3. miesto.

Upokojujúci účinok medu - sladká záchrana pri depresii

Med je dobre známy pre svoje schopnosti zlepšovať náladu. Obsahuje totiž značné množstvo cukru, ktorý slúži ako zdroj energie a núti mozog uvoľňovať endorfíny - hormóny šťastia. Okrem toho, med uvoľňuje tryptofán, ten pomáha urýchliť zaspávanie a skvalitniť spánok. Práve únava spôsobená nespavosťou je jedným z najbežnejších spúšťačov depresie.  

Už med sám o sebe vie povzbudiť ducha. Pridali sme do neho bylinky, ktoré pomáhajú, majú upokojujúci účinok a pomáhajú tak zbaviť telo stresu. Mučenka, kocúrnik, medovka, čistec, jazmín, levanduľa a ovos - to je to najlepšie, čo príroda ponúka. 

Upokojujúci účinok medu oceníte aj pri nervozite, búšení srdca, nespavosti alebo dokonca pri migréne

Mučenka je výborný pomocník, ak vás trápia pocity nervozity, búšenie srdca, alebo dokonca migréna. Kocúrnik obsahuje vitamín C, ktorý telo zbavuje oxidačného stresu. Okrem toho sa odporúča pri horúčke a bolestiach hlavy. 

Medovku vám asi nemusíme predstavovať. Spomedzi byliniek na upokojenie je najznámejšia. Okrem iného, medovka je aj veľký pomocník pri psychických problémoch. Upokojuje, zmierňuje časté zmeny nálad a pomáha zaspať.

Rovnako známa je aj levanduľa, ktorá sa odporúča aj na liečenie depresie či psychickú nepohodu pri hormonálnych zmenách.

Jasmín sme v našom mede nemohli vynechať. Má upokojujúce účinky a dokáže navodiť dobrú náladu. Tým bojuje proti depresívnym pocitom. Okrem toho pôsobí aj ako afrodiziakum

Med môžete užívať aj ako prevenciu

Tak ako všetky naše bylinkové medy, aj upokojujúci med odporúčame užívať preventívne. Odporúča sa 1 čajová lyžička ráno pred jedlom. Pri vážnejších problémoch odporúčame užívať 1 čajovú lyžičku medu s bylinkami 3x denne pred jedlom.

Náš upokojujúci med môže pomôcť zlepšiť celkovú pohodu, zlepšuje náladu a pomáha zlepšiť spánok. Únava a nespavosť negatívne ovplyvňujú náladu a preto patria medzi časté spúšťače depresie. Ak dlhodobo pociťujete psychickú nepohodu, odporúčame vám vyhľadať lekársku pomoc.

Ak by ste radi vyskúšali náš med s bylinkami na uvoľnenie depresie, máme ho v ponuke v našom eshope.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz