Rodinná včelia farma MEDÁREŇ

Biovčelárenie a biomed

Každý med nie je BIO !

Hoci by sa to mohlo tak zdať na prvý pohľad. Veď včely žijú v prírode.

Žijú voľne a teda bio. Nie je to také jednoduché. Zdanie klame. Obchody sú plné medu. O jeho kvalite sa vedie polemika. Často počúvame o mede pochybnej kvality. Stále viac a viac sa presadzuje med, dovážaný zo zahraničia. Med pochybného pôvodu, pochybnej kvality, s pochybnými kvalitatívnymi vlastnosťami. Hlavným motívom dovozu týchto medov je jeho cena. Nízka cena láka. Láka obchodníkov i niektorých zákazníkov. Žiaľ spolu s cenou medu klesá i jeho kvalita. Kvalita tohto lacného importovaného medu dosahuje veľmi nízke parametre. O liečivých účinkoch týchto produktov nemôžeme veľmi hovoriť. Je to skôr balastná látka, ktorá sa svojim tvarom a konzistenciou podobá na med. Rozhodne nemá jeho kvalitatívne a liečebné vlastnosti. Nízka cena sa dosahuje pridávaním škrobového cukru a sirupov. Včelstvá sú podporované podávaním antibiotík.

KVALITNÝ BIOMED MÁ VYSOKÉ A STABILNE KVALITNÉ PARAMETRE!

Je zdravý, chutný a bezpečný. Dodáva ľudskému organizmu mnohé vynikajúce látky. Posilňuje obranyschopnosť, pomáha liečiť mnohé ochorenia. Pri produkcii kvalitného biomedu sa dodržuje stanovená vzdialenosť včelstiev od priemyselných objektov, diaľníc i chemicky ošetrovaných poľnohospodárskych plôch. Biomed pochádza čast priamo z biofariem. Včelstvá sa môžu prikrmovať iba vlastným medom, alebo ekologickým cukorným sirupom.

ZDRAVÝ MED JE LIEK!

Vždy bol a vždy bude. Vedeli o tom už naši predkovia a my to tiež zisťujeme. Predovšetkým v čase choroby. Med pomáha, med má skutočnú liečivú silu. Pri produkcii biomedu a ošetrovaní včelstva sa nepoužívajú ani antibiotiká, ani žiadne chemické prostriedky. Biomed je kvalitný, ale má logicky i vyššiu cenu. Biomed je o kvalite a bezpečnosti. Každá kvalita má svoju cenu. Svoju skutočnú, reálnu a férovú cenu. Ani biomed nie je výnimka. Biomed nemá doteraz na Slovensku pevné korene. Biomed sa dováža vo väčšine prípadov z iných európskych krajín. Škoda. Slovensko má vo včelárstve a výrobe medu skvelé tradície a výborné podmienky. Schopných a zručných včelárov. Veríme, že sa objavia prvé lastovičky..

Zdroj: http://stromzdravia.sk/potrava-a-zivot/biomed/

Ak by ste radi vyskúšali kvalitný med od slovenského včelára, navštívte náš MEDOVÝ ESHOP.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie