Med je lahodný prírodný produkt, ktorý slúži nielen ako alternatíva k cukru, ale je tiež veľmi dobrý pre naše zdravie. Možno ste počuli o anti-chrípkových vlastnostiach medu a o tom, ako veľmi pomáha udržiavať náš imunitný systém.

Dnes by som vám chcel napísať o ďalších spôsoboch použitia medu, o ktorých ste možno ešte nepočuli.

1. Med je dobrý na pamäť

Med sa v podstate skladá z uhľohydrátov a vody. Obsahuje aj vitamíny a minerály, ktoré sú látkami, ktoré pomáhajú telu absorbovať vápnik (dôležitý minerál pre spracovanie myšlienok) a zabraňujú strate pamäti spôsobenému poškodením mozgových buniek.

2. Med pomáha po "opici"

Užitie lyžice medu alebo pitie čaju osladeného medom pomáha telu metabolizovať alkohol rýchlejšie. Je to spôsobené vysokou hladinou fruktózy v mede.

3. Med je vhodný na čistenie tváre

Na rozdiel od väčšiny prostriedkov na čistenie tváre, ktoré obsahujú mnohé chemické zlúčeniny, med je prirodzený a má vlastnosti, ktoré odstraňujú odumreté bunky kože a odstraňuje tiež baktérie a nečistoty z kože. Môže byť použitý samostatne alebo s kokosovým olejom.

4. Med slúži ako prírodné antibiotikum

Med sa môže používať dokonca aj na rany, stimuluje proces hojenia a zabraňuje rastu baktérií. Vedecké štúdie ukázali, že med môže obsahovať alebo zabíjať baktérie, ako je Escherichia coli vo forme kmeňov Staphylococcus.

5.Med ako antihistaminikum

Vo viacerých štúdiách bol med porovnávaný s bežne dostupnými inhibítormi kašľa a antihistaminikami. Štúdie pozorovaliv mede prítomnosť prvkov, ktoré znižujú nočný kašeľ lepšie ako priemyselné lieky.

6. Med pomáha pri chudnutí

Rovnako ako napríklad korenie alebo zelený čaj, med môže urýchliť metabolizmus. Takže ak máte chuť na poobedný zelený čaj s medom, pokojne si ho dajte bez náznaku pocitu viny.

7. Med pomáha v boji proti nespavosti (insomnii)

Medové cukry stimulujú prirodzenú produkciu serotonínu. Serotonín je hlavným neurotransmiterom zodpovedným za náš pocit pohody. Telo premieňa serotonín na melatonín, látku, ktorá reguluje náš spánok. Keď mozog spracováva tryptofán z medu, stimuluje produkciu melatonínu.

8. Med zmierňuje alergie

Veľa výskumov bolo vykonané na účinok medu na zmiernenie alergií. Výsledky sú stále nepresvedčivé, ale prírodovisti tvrdia, že stopy peľu, ktoré zostávajú v mede, môžu pôsobiť protialergénne. Včel peľ v mede stimulujú telo, aby vytvorilo protilátky, ktoré vedú k menej nepríjemnému pocitu v reakcii na alergiu.

9. Med znižuje zápach z úst

Antibakteriálne vlastnosti medu sú tiež užitočné vboji proti zápachu z úst. Veľmi populárny je nasledujúci recept. Zmiešajte čajovú lyžičku medu s 1/8 lyžice so škoricou a to všetko premiešajte v pol šálke teplej vody. Táto zmes s medom vám zabezpečí čerstvý dych z úst.

10. Med ako pomocník pri liečbe lupín

Ak chcete použiť med na odstránenie lupín, skúste nasledujúci recept. Použite zmes 9 častí medu s 1 dielom vody (9:1 deväť ku jednej). Táto zmes minimalizuje vzhľad suchých vlasov ale je aj účinná v boju proti lupinám. Časté použitie spôsobuje menej svrbenia a podráždenia už v priebehu jedného týždňa.

Autor článku: Milan Kozický

Pri akejkoľvek reprodukcií tohto textu prosím použite link tohto článku alebo požiadajte autora článku o súhlas s reprodukciou.

MEDÁREŇ Med v sklenenom macíkovi Pravý včelí med 398g.. Product #: SK00006M based on 5 reviews Regular price: $7.00 $7.00

Med v sklenenom macíkovi

Značka: MEDÁREŇ

Cena: 7.00 €

Dostupné možnosti

* Vybrať druh medu:

Slovenský produkt z kvetov regiónu Požitavie - Širočina.

Kvetový med je prírodný koncentrát nektáru z kvetín a rastlín, v prevažnej väčšine z rastlín liečivých. Je ľahko stráviteľný vďaka vyššiemu obsahu jednoduchých cukrov - glukózy a fruktózy. Obsahuje peľové zrná rôznych rastlín, ktoré obohacujú med o významné prírodné látky s povzbudzujúcimi účinkami- rastlinné hormóny, éterické oleje, aromatické látky a pod. Kvetový med je veľmi cenným v prírodnom lekárstve.

 

V ponuke máme agátový medlipový medslnečnicový med, kvetový med, medovicový med a malinový med.

Naše medy sú kvalitné, čoho dôkazom sú aj medzinárodé ocenenia, ktoré sme pravideľne s našimi medmi získavame. Zoznam ocenení nájdete TU.

 

Hlavnou zložkou medu sú jednoduché cukry fruktóza a glukóza, ktorých obsah spolu predstavuje približne 70%. Nerozštiepená sacharóza a vyššie cukry tvoria do 10%. Približne 18% tvorí voda. Ďalej sú v mede zastúpené organické kyseliny, antioxidanty, aminokyseliny, enzýmy, bielkoviny, minerálne látky: vápnik, horčík, draslík a sodík, stopové prvky: železo, zinok, meď, kobalt, mangán, vitamíny najmä: B1, B2, B6, B12, C ale aj vitamíny D, A, P, K, E. Viac informácii o mede nájdete v článku Včelí med.

Slovenský výrobok
MEDÁREŇ Pravý včelí med
Janka Petríková z Brezna Pridané 18-07-2017 03:06 PM
Dobrý deň, ďakujeme za skoré dodanie medíku v sklenenom macíkovi. Pôvodne sme chceli objednať plastového macíka s medom, ale nakoniec sme sa rozhodli pre sklo. Dcérke sa macko veľmi páči a medík samozrejme veľmi chutí celej rodinke :)
Bea Vrábelová Pridané 04-02-2018 03:34 PM
Macka v plastovom mackovi som si kupovala ešte ako malá za socializmu. Tak som si povedala, že nová doba a kúpila som skleneného macka s agátovým medom. Veľmi nám medík chutí, čoskoro si objednáme ďalší. Objednám aj svokrovcom ako darček :)
Ján Doležal z BA Pridané 20-02-2018 08:29 AM
V prvom rade chcem pochváliť váš medík. Kupujeme si u vás med už niekoľko rokov a doteraz ste nás nesklamali. Práve naopak. Milo nás prekvapil tento produkt sklenený macík s medom. Veľmi sa deťom páči a s dávkovačom na pohári nie je problém ani s polepeným stolom od medu :) Držíme palce!
Zuzana Vargová z Nitry Pridané 11-06-2018 03:19 PM
Môj synček má nesmiernu radosť zo skleneného macka. Konečne je na trhu niekto, kto nepredáva len plastových mackov.
Juraj Vaverka Pridané 09-08-2018 06:27 PM
Skúsil som agátový medík aj s mojou manželkou. Ona ma primäla k tomu, aby som túto referenciu napísal. Váš agátový med nám veľmi chutí. Odporúčame vás našim priateľom a známym...
Napísať recenziu
ZleExceletné

Facebook komentáre