V súťaži SHOP ROKU 2022 sme v kategórii CENA HEUREKY získali 3. miesto.

Oxal-glycerínové prúžky 730 g - kyselina šťavelová s glycerínom 2,5 x 40 cm - 40 ks

Organický prostriedok. Veľmi čisté zloženie.
 
 
 
Dostupnosť Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
25.6.2024
Možnosti doručenia
Kód: 5/74
16,50 € / ks
Oxal-glycerínové prúžky 730 g - kyselina šťavelová s glycerínom 2,5 x 40 cm - 40 ks

Oxal-glycerínové prúžky 730 g - kyselina šťavelová s glycerínom 4 x 40 cm - 40 ks Každý pásik obsahuje 4 g kyseliny šťavelovej, celková koncentrácia teda predstavuje 30%.

Odporúčaný spôsob použitia:

proti klieštikovitosti (Varroa destruktor) včiel medonosných

Aplikácia prúžkov na jar a na jeseň pri teplote min. 5-10 °C v plodisku, najvyššia intenzita účinku je prvých 15 až 20 dní, po jednej aplikácii v podiele 95 % a podľa výsledkov výskumu môže dosiahnuť účinnosť až 99,9%. Je to spôsob, ako kontrolovať a obmedziť rozvoj parazitov Varroa d., inovácia spočíva v tom, že včely nekonzumujú účinnú látku (kyselinu šťaveľovú) takže pri dodržaní správnej aplikácie a dávkovaní nie je riziko intoxikácie/otravy včiel alebo iných vedľajších účinkov.

Účinok je biologický a je možné ho použiť kedykoľvek, dokonca aj počas obdobia zberu medu, bez zanechania zvyškov vo včelích produktoch z úľa.

Ak chcete vykonať klasické ošetrenie, použite produkt len raz.

Počas obdobia intenzívnej znášky: na plodisko 8 - 10 rámikov 2 prúžky

Intenzívne ošetrenie v období s menšou znáškou: nástavok 8-10 rámikov 3-4 prúžky

Pre účinné ošetrenie odporúčame: prúžky naneste na rámiky 2,4,6 a 8 v plodisku, podľa sily včelstva.

Počas manipulácie a aplikácie s Oxal-glycerínovými prúžkami používať ochranné prostriedky gumenné rukavice, masku s filtrom, nejesť, nepiť a nefajčiť. V prípade kontaktu s očami ihneď dôkladne vypláchnuť oko vodou a vyhľadať lekársku pomoc.

Čo je kyselina šťaveľová?

Kyselina šťaveľová patrí medzi silné organické kyseliny s chemickým vzorcom C2H2O4. Je to biela pevná látka, pomerne silná kyselina uhličitá. V prírode ho nájdeme v koncentráciách v šťaveľu (bežne známeho ako žihľava) a v mnohých ďalších rastlinách, ako je čierne korenie, petržlen, mak, amarant, špenát, mangold, cvikla, kakao.

Ako pôsobí oxalát proti varroa?

Vyžaduje si priamy kontakt roztočov s kyselinou šťaveľovou. Predpokladá sa, že kyselina šťaveľová pôsobí priamym kontaktom alebo ukladaním oxalátovej hemolymfy tým, že ničí ústne časti varroa, čo vedie k tomu, že sa nemôže kŕmiť a umiera od hladu. Akaricídny účinok môže byť spôsobený najmä nízkym pH príslušného prípravku.

Ako prúžky kyseliny šťaveľovej a glycerínu účinkujú proti Varroa?

Prúžky kyseliny šťaveľovej sú v podstate narezané prúžky celulózy namočené v úplnom homogenizovanom roztoku glycerínu a kyseliny šťaveľovej v správnom pomere.

Účinná látka kyselina šťaveľová vďaka nízkemu pH pôsobí proti Varroa akaricídne, pridanie glycerínu však výrazne predlžuje pôsobenie kyseliny šťaveľovej, pretože ako viskózna neprchavá látka viaže kyselinu a tým sa pomaly uvoľňuje z celulózových pásikov, čo môže podľa sezóny trvať približne 25-40 dní.

„Spolupráca“ glycerínu s kyselinou šťaveľovou v kombinácii s príslušným absorpčným materiálom (celulóza) poskytuje vysokú a dlhotrvajúcu účinnosť 100% ekologickým spôsobom, čo z neho robí vynikajúcu liečbu výrazne inhibujúcu varroa aj pri prítomnosti plodu vo včelstve s mierou účinnosti < 95 %.

Teplota

Pásiky s kyselinou šťavelovou sú vhodné pre široký rozsah teplôt od 15 -35 stupňov Celzia. Keďže kyselina šťaveľová pôsobí kontaktne, pod 15 stupňov máme nízky pohyb včiel po rámikoch a teda menší kontakt včiel s pásikmi.

Pri teplotách nad 35 stupňov dochádza k rýchlejšiemu uvoľňovaniu kyseliny šťaveľovej z pásikov s možnými negatívnymi dôsledkami na zdravie včelstva. Stručne povedané, vyhýbame sa používaniu pri nízkych teplotách a v období intenzívnych horúčav.

Dodatočné parametre

Kategória: Liečenie včelstiev
Hmotnosť: 730 g
Krajina pôvodu: Grécko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty

kyselina stavelova MEDAREN
10 €

Kyselina šťaveľová - oxálová dihydrát p.a. je v boji proti Varroáze druhá najdôležitejšia organická kyselina, 500g.        

3620
kyselina stavelova 1000g MEDAREN
19 €

Kyselina šťaveľová - oxálová dihydrát p.a. je v boji proti Varroáze druhá najdôležitejšia organická kyselina, 1kg.        

3621
Plynova kartusa MEDAREN
2,20 €

Prepichovacia jednorázová plynová kartuša propan-butanová vhodná ako náhradná náplň k aerosolovému vyvíjaču.        

3419