Púpavový med je redšia, sladká a lepkavá tekutina. Je redší ako iný včelí med. Avšak zdravotné účinky a všetky ostatné pozitíva si zachováva.

Púpavový med pôsobí na organizmus pozitívne, ak nemáte na med alergiu. Užívaním jednej čajovej lyžičky za deň si posilníte imunitu a podporíte správne fungovanie organizmu.

ČO OBSAHUJE PÚPAVOVÝ MED?

Voda, bielkoviny, sacharidy, draslík, železo, hliník, sodík, meď, vápnik, fosfor, síru, kremík, vitamíny A, B, C a antioxidanty

Nutričná hodnota – púpavový med (100g)

KJ– 1 230  Kcal– 292  Bielkoviny– 0,5 g  Sacharidy– 85 g

Vláknina– 4,3 g  Tuk – 0,6 g  Voda – 82 g

Púpavový med obsahuje minerály – 100 g

Železo

0,6 mg

Síra

18 mg

Hliník

2 mg

Kremík

15 mg

Olovo

0,05 mg

Kobalt

0,3 mg

Nikel

0,1 mg

Jód

10 mg

RECEPT NA PÚPAVOVÝ MED

Aj keď preferujem med, ktorý spracúvajú moje včielky, púpavový med je jednou z mojich spomienok na detstvo, preto som ho zaradil medzi moje články.

Aké suroviny potrebujete?

800ks kvetov z púpavy

4ks citrónov

3kg kryštálového cukru

3l vody

Na jednu dávku potrebujeme 800 ks púpavových kvetov, najlepšie je, ak ich môžete použiť bez toho, aby ste ich museli umývať, ideálne po daždi, v oblasti, kde chodí málo áut a je ďaleko od cesty. Jarné kvietky sú na varenie medu najlepšie. Kvietky treba odtrhnúť od stoniek, citróny dôkladne umyť a nakráť na plátky. Kvety púpav a citróny zalejte troma litrami vody a nechajte zovrieť. Po odstavení zo sporáku zmes nechajte odstáť 24 hodín. Odstátu masu preceďte cez gázu. Pridajte cukor, premiešajte a dajte variť. Med treba varíť 1 a pol hodiny na miernom ohni tak, aby stále vrel, ale zároveň tak, aby nevykypel. Hotový med naberieme do čistých vyhriatych pohárov, pevne uzavrieme. Takto pripravený med je pekne hustý a má výbornú chuť. Je účinný pri prechladnutí či proti kašľu.

Účinky – púpavový med a zdravie

Účinky púpavového medu sú úžasné. Med je v skutočnosti sladidlo, ale toto sladidlo je naozaj liečivé…

  • Podporuje imunitný systém, prevencia proti vzniku rakoviny

  • Pôsobí močopudne (odstraňuje nadbytočnú vodu z tela), prečisťuje obličky a močové cesty

  • Antiseptické účinky, detoxikuje a odkysľuje organizmus

  • Podporuje krvotvorbu, prečisťuje krv a cievy, prevencia vzniku Anémie

  • Účinný pri liečbe a prevencii vzniku cukrovky

  • Prevencia proti srdcovocievnym ochoreniam, znižuje vysoký krvný tlak

  • Podporuje trávenie, pravidelnú stolicu, prečisťuje tráviaci trakt

  • Podporuje zdravú pokožku, zlepšuje hojenie rán a kožných ochorení

Účinky – púpavový med a chudnutie

Púpavový med je pri chudnutí povolený. Má síce vysoký podiel sacharidov, ale najdôležitejšie je, že obsahuje mnohé vzácne látky a preto podporí telo v správnom fungovaní a aj v zdravom chudnutí. Podpora chudnutia platí len, ak si nezvolíte nejakú diétu, hladovku alebo im podobné nezmyselné metódy chudnutia. Namiesto diét zvoľte radšej cestu zdravým životným štýlom.

Je na každom z nás, či sa rozhodne pre prípravu púpavového medu alebo si radšej kúpi med od miestneho včelára.

Ak by ste radi vyskúšali kvalitný med od slovenského včelára, navštívte náš MEDOVÝ ESHOP.

MEDÁREŇ Med z jarných kvetov 950g Pravý včelí med od včelára.. Product #: SK00001M based on 4 reviews Regular price: $9.00 $9.00

Med z jarných kvetov 950g

Značka: MEDÁREŇ

Cena: 9.00 €

Dostupné možnosti

Doplnky:
- +

Slovenský produkt z kvetov regiónu Požitavie - Širočina.

Kvetový med je prírodný koncentrát nektáru z kvetín a rastlín, v prevažnej väčšine z rastlín liečivých. Je ľahko stráviteľný vďaka vyššiemu obsahu jednoduchých cukrov - glukózy a fruktózy. Obsahuje peľové zrná rôznych rastlín, ktoré obohacujú med o významné prírodné látky s povzbudzujúcimi účinkami- rastlinné hormóny, éterické oleje, aromatické látky a pod. Kvetový med je veľmi cenným v prírodnom lekárstve.

Hlavnou zložkou medu sú jednoduché cukry fruktóza a glukóza, ktorých obsah spolu predstavuje približne 70%. Nerozštiepená sacharóza a vyššie cukry tvoria do 10%. Približne 18% tvorí voda. Ďalej sú v mede zastúpené organické kyseliny, antioxidanty, aminokyseliny, enzýmy, bielkoviny, minerálne látky: vápnik, horčík, draslík a sodík, stopové prvky: železo, zinok, meď, kobalt, mangán, vitamíny najmä: B1, B2, B6, B12, C ale aj vitamíny D, A, P, K, E. Viac informácii o mede nájdete v článku Včelí med.

Slovenský výrobok
MEDÁREŇ Pravý včelí med
Jarmila Šabíková Pridané 18-02-2015 04:54 PM
Úžasný medík, ďakujem v mene celej našej rodiny!
Petra Viglašská Pridané 10-03-2015 02:51 PM
Veľmi chutný medík, ďakujem pekne :)
Andrea Keszegová Pridané 13-07-2016 06:46 PM
Stará dobrá klasika! Úžasný kvetový med! Kvetový medom sladíme kávu a kvetový med je tiez super na pecenie, hlavne do medovnikov. Nech sa Vám dari! :)
Adriana Jančárová Pridané 20-02-2018 05:18 PM
Stará dobrá klasika. Výborný medík, chuť a vôňa. Kúpili sme aj lipový med s materskou kašičkou a sme veľmi spokojní, aj môj manžel :)
Napísať recenziu
ZleExceletné

Facebook komentáre