Detoxikačná medová masáž je veľmi stará a osvedčená liečiteľská metóda. Prakticky vo všetkých kultúrach sa našli dôkazy o tom, že bol med využívaný nielen ako zdroj potravy, ale aj ako liek na liečenie.

Medovú masáž využívala Keopatra, Gréci i Rimania. Zároveň možno tiež dokázať, že med bol, vďaka svojej liečivej sile, určitým symbolom, ktorý sa používal pri náboženských, či magických obradoch. Teda aj myšlienka liečenia medom pri masáži nebola ďaleko.

Medová masáž predstavuje vynikajúci a veľmi pohodlný spôsob detoxikácie organizmu. Odstraňuje toxicitu z liekov, potravín, vplyvu životného prostredia. Sú to usadeniny, ktoré sa nahromadia v tkanivách, pretože ich telo nevie dostatočne vylúčiť vlastnými procesmi.

ÚČINKY MEDOVEJ MASÁŽE

Medová masáž je technika rúk, ktorá v spojení s medom pôsobí ako vysávanie, pumpovanie. Je vynikajúcou relaxačnou, detoxikačnou a ozdravnou metódou, ktorá zanechá v človeku pocit ľahkosti, čistoty a osvieženia. Obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu, upravuje metanolizmus, zjemňuje a hydratuje pokožku.

Na medové masáže sa používa zahriaty med, je totiž oveľa príjemnejší ako med studený, lepšie prenikne do kože, zahreje ju a vyživí pokožku. Teplý med sa naleje najprv na miesta, ktoré sa masírujú (zvyčajne sa jedná o reflexné body na chrbte).

Detoxikačná masáž medom veľmi účinne pôsobí proti chorobám, možno ju však aplikovať aj pre zvládnutie stresu, pri chronických a civilizačných chorobách, pri jarných očistných kúrach, únave, oživuje vnútorný organizmus, čistí pokožku a zanecháva ju zamatovo hladkú.

Med obsahuje dôležité minerálne látky a stopové prvky. Počas masáže sa cez pokožku tieto látky dostávajú do tela. Dotyk sa pri masáži stáva komunikáciou. Aktivuje sa ním vegetatívny nervový systém a krvný obeh. Medová masáž je uceleným ošetrením tela, ducha a duše. Vtedy môžu byť energie, ktoré bývajú blokované kŕčovitosťou, uvoľnené a voľne pretekať, dôsledkom toho dochádza k uzdraveniu. Následne sa aktivuje funkciu vylučovania organizmu prostredníctvom čriev, ľadvín, pokožky a ďalších orgánov.

Po medovej masáži sa telo detoxikuje ešte nasledujúcich 24 hodín, preto nie je vhodné používať na masírovanú časť mydlo, sprchovací gél, telové mlieko ani krém.

PôSOBENIE MEDOVEJ MASÁŽESlovenský med

 • zlepšuje krvný obeh

 • pomáha pri artróze, reume, ochorení pohybového aparátu

 • odstraňuje žalúdočné a črevné ťažkosti, poruchy metabolizmu

 • lieči chronickú nádchu a prínosové dutiny

 • pomáha pri bolestiach hlavy, migrény a nervové poruchy

 • spríjemňuje klimaktérium sprevádzané návalmi tepla

 • upravuje hormonálnu činnosť, poruchy štítnej žľazy, menštruačné

 • a iné gynekologické ťažkosti

 • uvoľňuje únavový syndróm, nespavosť, depresie a stres

 • rieši alergie

 • urýchľuje obdobie rekonvalescencie

 • výrazne detoxikuje pečeň

 • posilňuje a obnovuje funkciu ľadvín a pankreasu

 • pliesne na vnútorných orgánoch – črevách, pokožke

KOMU JE MEDOVÁ MASÁŽ URČENÁ?

Medová masáž je určená predovšetkým ľuďom, ktorí potrebujú oživiť a povzbudiť oslabený organizmus. Všeobecne môžeme povedať, že medové masáže sú určené širokej verejnosti, osobám každého veku (odporúčaná veková hranica je uvádzaná od 15tich rokov) a pre obe pohlavia. Veľmi účinne pomáha ľuďom, ktorí trpia ochorením alebo chorobami, ktoré patria do skupiny tzv. civilizačných ochorení.

Medová masáž sa osvedčila hlavne v liečbe civilizačných chorôb, z ktorých môžeme vymenovať reumatické ochorenia svalov a kĺbov, žalúdočné a črevné poruchy, chronicky únavový syndróm, bolesť hlavy a migrénové stavy, depresie, pečeňové choroby, slabosť obličiek, kožné problémy, neplodnosť či menštruačné problémy .

Medová masáž je celistvým ošetrením tela, ducha a duše. Vytvára pocit dôvery a prijatia. Tak môžu byť energie, ktoré bývajú blokované kŕčovitosťou, uvoľnené a voľne pretekať, dôsledkom toho dochádza k uzdraveniu. Aktivuje funkciu vylučovania organizmu prostredníctvom čriev, ľadvín, pokožky a ďalších orgánov.

KONTRAINDIKÁCIE MEDOVEJ MASÁŽE

 • prípadná alergia na med

 • v oblasti otvorených rán

 • pri poškodeniach kože, ekzémoch alebo vyrážkach

 • pri nádorových ochoreniach

 • pri krvácavých ochoreniach ako žalúdočné vredy a podobne

 • pri vysokom očnom tlaku ( glaukóm )

 • pri trombóze

 • pri infekčných ochoreniach

Zvýšenú pozornosť treba venovať materským znamienkam a pigmentovým škvrnám aby sme ich nepodráždili alebo nepoškodili. Preto ich treba radšej obísť.
Medová masáž sa neaplikuje na tvár, brucho a v oblasti hrudníka. Na horných a dolných končatinách sa med vtiera len v oblasti veľkých kĺbov. Škodliviny ktoré sa nachádzajú v dolných končatinách vytiahne masáž chrbta smerom hore.

Preventívne by sa medová masáž mala absolvovať raz za mesiac, pri mierných zdravotných problémoch raz za dva týždne a pri akútnych problémoch sa odporúča masáž medom raz za týždeň.

MEDÁREŇ Med z jarných kvetov 950g Pravý včelí med od včelára.. Product #: SK00001M based on 4 reviews Regular price: $9.00 $9.00

Med z jarných kvetov 950g

Značka: MEDÁREŇ

Cena: 9.00 €

Dostupné možnosti

Doplnky:
- +

Slovenský produkt z kvetov regiónu Požitavie - Širočina.

Kvetový med je prírodný koncentrát nektáru z kvetín a rastlín, v prevažnej väčšine z rastlín liečivých. Je ľahko stráviteľný vďaka vyššiemu obsahu jednoduchých cukrov - glukózy a fruktózy. Obsahuje peľové zrná rôznych rastlín, ktoré obohacujú med o významné prírodné látky s povzbudzujúcimi účinkami- rastlinné hormóny, éterické oleje, aromatické látky a pod. Kvetový med je veľmi cenným v prírodnom lekárstve.

Hlavnou zložkou medu sú jednoduché cukry fruktóza a glukóza, ktorých obsah spolu predstavuje približne 70%. Nerozštiepená sacharóza a vyššie cukry tvoria do 10%. Približne 18% tvorí voda. Ďalej sú v mede zastúpené organické kyseliny, antioxidanty, aminokyseliny, enzýmy, bielkoviny, minerálne látky: vápnik, horčík, draslík a sodík, stopové prvky: železo, zinok, meď, kobalt, mangán, vitamíny najmä: B1, B2, B6, B12, C ale aj vitamíny D, A, P, K, E. Viac informácii o mede nájdete v článku Včelí med.

Slovenský výrobok
MEDÁREŇ Pravý včelí med
Jarmila Šabíková Pridané 18-02-2015 04:54 PM
Úžasný medík, ďakujem v mene celej našej rodiny!
Petra Viglašská Pridané 10-03-2015 02:51 PM
Veľmi chutný medík, ďakujem pekne :)
Andrea Keszegová Pridané 13-07-2016 06:46 PM
Stará dobrá klasika! Úžasný kvetový med! Kvetový medom sladíme kávu a kvetový med je tiez super na pecenie, hlavne do medovnikov. Nech sa Vám dari! :)
Adriana Jančárová Pridané 20-02-2018 05:18 PM
Stará dobrá klasika. Výborný medík, chuť a vôňa. Kúpili sme aj lipový med s materskou kašičkou a sme veľmi spokojní, aj môj manžel :)
Napísať recenziu
ZleExceletné

Facebook komentáre

 • Ak by ste radi vyskúšali kvalitný med od slovenského včelára, navštívte náš MEDOVÝ ESHOP.