Rodinná včelia farma MEDÁREŇ

Aplikácia včelieho jedu – tradičná ľudová metóda

Ľudoví liečitelia od nepamäti liečili svojich pacientov uštipnutím včelou. Preto aj lekári z mnohých krajín začali uplatňovať túto metódu liečenia v prípade ťažkých prípadov reumatizmu.

Technika liečenia týmto spôsobom je veľmi jednoduchá.

Lekár obvykle chytí včelu za krídla a priloží ju na postihnuté miesto. Včela takmer vždy okamžite pichne. Druhý vpich urobia o 24 hodín od vo vzdialenosti od 4 do 8 cm od miesta prvého vpichu.

Na aplikáciu včelieho jedu sa využíva rovnaké miesto na tele ako pri zavádzaní liečivých látok prostredníctvom injekčných striekačiek, a to vnútorná časť ramena alebo bedra.

PRIEBEH LIEČENIA VČELÍM JEDOM

  • Prvý deň sa pacient podrobí uštipnutiu jednou včelou, druhý deň dvoma, tretí deň tromi a tak ďalej až do desiateho dňa, v ktorých priebehu absolvuje 55 uštipnutí. Nasleduje prestávka 3-4 dni a potom každý deň po trochu uštipnutiach. V priebehu tohto druhého obdobia liečby (trvá 1,5 mesiaca) musí pacient absolvovať až 150 uštipnutí včelou a celkom za obe obdobia 200 uštipnutí včelami.

  • Následne dostane pacient dva týždne oddychu od uštipnutí a skôr ako sa podrobí ďalšej liečbe – tretej fáze liečby, zistí sa, či je vôbec nevyhnutná, čo býva veľmi zriedka.

  • Pri ochorení periférnej nervovej sústavy (neuralgia, zápaly nervov a iné), reuma a reumatoídnych artritidách sa doporučuje kombinované liečenie včelím jedom a materskou kašičkou. Vďaka tejto kombinácii sa efekt liečby značne zosilní a zvyšuje sa obranyschopnosť organizmu.

  • Ak sa chcete dozvedieť viac o včelom jede, prečítajte si článok: VČELÍ JED
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie