Ľudoví liečitelia od nepamäti liečili svojich pacientov uštipnutím včelou. Preto aj lekári z mnohých krajín začali uplatňovať túto metódu liečenia v prípade ťažkých prípadov reumatizmu.

Technika liečenia týmto spôsobom je veľmi jednoduchá.

Lekár obvykle chytí včelu za krídla a priloží ju na postihnuté miesto. Včela takmer vždy okamžite pichne. Druhý vpich urobia o 24 hodín od vo vzdialenosti od 4 do 8 cm od miesta prvého vpichu.

Na aplikáciu včelieho jedu sa využíva rovnaké miesto na tele ako pri zavádzaní liečivých látok prostredníctvom injekčných striekačiek, a to vnútorná časť ramena alebo bedra.

PRIEBEH LIEČENA VČELÍM JEDOM

  • Prvý deň sa pacient podrobí uštipnutiu jednou včelou, druhý deň dvoma, tretí deň tromi a tak ďalej až do desiateho dňa, v ktorých priebehu absolvuje 55 uštipnutí. Nasleduje prestávka 3-4 dni a potom každý deň po trochu uštipnutiach. V priebehu tohto druhého obdobia liečby (trvá 1,5 mesiaca) musí pacient absolvovať až 150 uštipnutí včelou a celkom za obe obdobia 200 uštipnutí včelami.

  • Následne dostane pacient dva týždne oddychu od uštipnutí a skôr ako sa podrobí ďalšej liečbe – tretej fáze liečby, zistí sa, či je vôbec nevyhnutná, čo býva veľmi zriedka.

  • Pri ochorení periférnej nervovej sústavy (neuralgia, zápaly nervov a iné), reuma a reumatoídnych artritidách sa doporučuje kombinované liečenie včelím jedom a materskou kašičkou. Vďaka tejto kombinácii sa efekt liečby značne zosilní a zvyšuje sa obranyschopnosť organizmu.

  • Ak sa chcete dozvedieť viac o včelom jede, prečítajte si článok: VČELÍ JED

MEDÁREŇ Lipový med 950g Pravý včelí med od včelára.. Product #: SK00019M based on 5 reviews Regular price: $11.00 $11.00

Lipový med 950g

Značka: MEDÁREŇ

Cena: 11.00 €  10.70 €

Dostupné možnosti

Doplnky:
- +

Lipový med patrí medzi celkovo najlepšie medy. Lipový med má svetložltú až zelenkavú farbu, je číry, má lahodnú, príjemnú chuť a voňavú arómu lipového kvetu. Podobne ako agátový, kryštalizuje pomaly a neskôr.

Med obsahuje vysokú enzymatickú aktivitu. Pôsobí proti nachladnutiu v horšom počasí, horúčkam, má protizápalový účinok, pôsobí tiež pri liečbe akútnych aj chronických zápaloch horných dýchacích ciest, prieduškovej astme, zápaloch krku, nosných dutín, priedušiek, pri angíne, podporuje vykašliavanie a potenie.

Viac o lipovom mede nájdete v článku Účinky lipového medu.

Slovenský výrobok
MEDÁREŇ Pravý včelí med
Andrea Kukučková Pridané 18-02-2015 04:58 PM
Úžasná vôňa a ešte lepšia chuť. Práve som sa zamiloval do lipy...nemyslím Petra Lipu :))
ĎAKUJEM
Angelika Vargová Pridané 01-11-2016 05:29 AM
Úžasná chuť, farba, vôňa. Toto je obľúbený med mojej dcéry, ale vlastne aj mňa...mňam :)
Alexandra Belobradová Pridané 26-02-2017 06:25 AM
Lipový medík z vašej rodinnej včelej farmy je skvelý. Už druhý rok ho od vás kupujeme. S lipovým medom ľahšie prekonávame jesenné a zimné obdobie. Držíme palce vo vašej záslužnej práci!
Juraj Vaverka Pridané 13-03-2017 08:31 PM
úžasný med, kupoval som ho spolu s agátovým medom. Ťažko povedať a zhodnotiť, ktorý je lepší. Ja tvrdím, že agátový med je chutnejší a moja žena tvrdí, že tento lipový med. Tak ja neviem :) Držíme palce
Tatiana Surová Pridané 20-02-2018 05:16 PM
Výborný hustý med, mňam :) Ďakujeme za skoré dodanie, odporúčame vás ďalej
Napísať recenziu
ZleExceletné

Facebook komentáre