Každý med nie je BIO !

Hoci by sa to mohlo tak zdať na prvý pohľad. Veď včely žijú v prírode.

Žijú voľne a teda bio. Nie je to také jednoduché. Zdanie klame. Obchody sú plné medu. O jeho kvalite sa vedie polemika. Často počúvame o mede pochybnej kvality. Stále viac a viac sa presadzuje med, dovážaný zo zahraničia. Med pochybného pôvodu, pochybnej kvality, s pochybnými kvalitatívnymi vlastnosťami. Hlavným motívom dovozu týchto medov je jeho cena. Nízka cena láka. Láka obchodníkov i niektorých zákazníkov. Žiaľ spolu s cenou medu klesá i jeho kvalita. Kvalita tohto lacného importovaného medu dosahuje veľmi nízke parametre. O liečivých účinkoch týchto produktov nemôžeme veľmi hovoriť. Je to skôr balastná látka, ktorá sa svojim tvarom a konzistenciou podobá na med. Rozhodne nemá jeho kvalitatívne a liečebné vlastnosti. Nízka cena sa dosahuje pridávaním škrobového cukru a sirupov. Včelstvá sú podporované podávaním antibiotík.

KVALITNÝ BIOMED MÁ VYSOKÉ A STABILNE KVALITNÉ PARAMETRE!

Je zdravý, chutný a bezpečný. Dodáva ľudskému organizmu mnohé vynikajúce látky. Posilňuje obranyschopnosť, pomáha liečiť mnohé ochorenia. Pri produkcii kvalitného biomedu sa dodržuje stanovená vzdialenosť včelstiev od priemyselných objektov, diaľníc i chemicky ošetrovaných poľnohospodárskych plôch. Biomed pochádza čast priamo z biofariem. Včelstvá sa môžu prikrmovať iba vlastným medom, alebo ekologickým cukorným sirupom.

ZDRAVÝ MED JE LIEK!

Vždy bol a vždy bude. Vedeli o tom už naši predkovia a my to tiež zisťujeme. Predovšetkým v čase choroby. Med pomáha, med má skutočnú liečivú silu. Pri produkcii biomedu a ošetrovaní včelstva sa nepoužívajú ani antibiotiká, ani žiadne chemické prostriedky. Biomed je kvalitný, ale má logicky i vyššiu cenu. Biomed je o kvalite a bezpečnosti. Každá kvalita má svoju cenu. Svoju skutočnú, reálnu a férovú cenu. Ani biomed nie je výnimka. Biomed nemá doteraz na Slovensku pevné korene. Biomed sa dováža vo väčšine prípadov z iných európskych krajín. Škoda. Slovensko má vo včelárstve a výrobe medu skvelé tradície a výborné podmienky. Schopných a zručných včelárov. Veríme, že sa objavia prvé lastovičky..

Zdroj: http://stromzdravia.sk/potrava-a-zivot/biomed/

Ak by ste radi vyskúšali kvalitný med od slovenského včelára, navštívte náš MEDOVÝ ESHOP.

MEDÁREŇ Med z jarných kvetov 950g Pravý včelí med od včelára.. Product #: SK00001M based on 4 reviews Regular price: $9.00 $9.00

Med z jarných kvetov 950g

Značka: MEDÁREŇ

Cena: 9.00 €

Dostupné možnosti

Doplnky:
- +

Slovenský produkt z kvetov regiónu Požitavie - Širočina.

Kvetový med je prírodný koncentrát nektáru z kvetín a rastlín, v prevažnej väčšine z rastlín liečivých. Je ľahko stráviteľný vďaka vyššiemu obsahu jednoduchých cukrov - glukózy a fruktózy. Obsahuje peľové zrná rôznych rastlín, ktoré obohacujú med o významné prírodné látky s povzbudzujúcimi účinkami- rastlinné hormóny, éterické oleje, aromatické látky a pod. Kvetový med je veľmi cenným v prírodnom lekárstve.

Hlavnou zložkou medu sú jednoduché cukry fruktóza a glukóza, ktorých obsah spolu predstavuje približne 70%. Nerozštiepená sacharóza a vyššie cukry tvoria do 10%. Približne 18% tvorí voda. Ďalej sú v mede zastúpené organické kyseliny, antioxidanty, aminokyseliny, enzýmy, bielkoviny, minerálne látky: vápnik, horčík, draslík a sodík, stopové prvky: železo, zinok, meď, kobalt, mangán, vitamíny najmä: B1, B2, B6, B12, C ale aj vitamíny D, A, P, K, E. Viac informácii o mede nájdete v článku Včelí med.

Slovenský výrobok
MEDÁREŇ Pravý včelí med
Jarmila Šabíková Pridané 18-02-2015 04:54 PM
Úžasný medík, ďakujem v mene celej našej rodiny!
Petra Viglašská Pridané 10-03-2015 02:51 PM
Veľmi chutný medík, ďakujem pekne :)
Andrea Keszegová Pridané 13-07-2016 06:46 PM
Stará dobrá klasika! Úžasný kvetový med! Kvetový medom sladíme kávu a kvetový med je tiez super na pecenie, hlavne do medovnikov. Nech sa Vám dari! :)
Adriana Jančárová Pridané 20-02-2018 05:18 PM
Stará dobrá klasika. Výborný medík, chuť a vôňa. Kúpili sme aj lipový med s materskou kašičkou a sme veľmi spokojní, aj môj manžel :)
Napísať recenziu
ZleExceletné

Facebook komentáre