Aj my v MEDÁRNI SME LES - podpora občianskej iniciatívy

"Keď vymrú včely, do 3 rokov zanikne život na zemi."

Je nepodstatné, či tento výrok skutočne povedal Einstein alebo mu ho len vložili do úst, aby mal väčšiu váhu. Podstatné je, že je to fakt. A viete, čo sa stane, ak si na Zemi vyrúbeme lesy? Myslíte si, že život na Zemi bude pokračovať? Myslím, že odpoveď pozná každý z nás.

Lesy treba chrániť. Treba sa o ne starať. Treba ich milovať. Aspoň tie v národných parkoch, je to predsa naše národné bohatstvo. Bohatstvo, ktoré by sme tu mali nechať pre budúce generácie.

Našťastie, sú tu ľudia, ktorým záleží na tom, aby sa zastavila devastácia národných parkov a vzácnych lesov na Slovensku. Ľudia, ktorí milujú lesy a chcú ich chrániť aj pre budúce generácie. Ľudia, ktorí sa rozhodli bojovať voči arogancíí moci.

Keďže aj my v MEDÁRNI vyznávame podobné hodnoty a životné princípy, ako ľudia z občianskej iniciatívy – My sme les, rozhodli sme sa túto občiansku iniciatívu podporiť.

Ak aj vám záleži na tom, aby na Slovensku ostali krásne a nedotknuté lesy aj pre budúce generácie,

Ak aj vám záleží na tom, aby sme aj v budúcnosti mali možnosť dýchať úžasný lesný vzduch, potom prosím podporte túto iniciatívu. Môžete tak urobiť v nasledujúcom linku. https://www.mysmeles.sk/pridaj-sa

Ak sa chcete dozvedieť viac, klikajte sem https://www.mysmeles.sk/kto-sme

Autor článku: Milan Kozický, majster včelár

Pri akejkoľvek reprodukcií tohto textu prosím použite link tohto článku alebo požiadajte autora článku o súhlas s reprodukciou.

www.medaren.sk

www.facebook.sk/medaren

Instagram @medaren.sk

MEDÁREŇ Med v sklenenom macíkovi Pravý včelí med 398g.. Product #: SK00006M based on 5 reviews Regular price: $7.00 $7.00

Med v sklenenom macíkovi

Značka: MEDÁREŇ

Cena: 7.00 €

Dostupné možnosti

* Vybrať druh medu:
- +

Slovenský produkt z kvetov regiónu Požitavie - Širočina.

Kvetový med je prírodný koncentrát nektáru z kvetín a rastlín, v prevažnej väčšine z rastlín liečivých. Je ľahko stráviteľný vďaka vyššiemu obsahu jednoduchých cukrov - glukózy a fruktózy. Obsahuje peľové zrná rôznych rastlín, ktoré obohacujú med o významné prírodné látky s povzbudzujúcimi účinkami- rastlinné hormóny, éterické oleje, aromatické látky a pod. Kvetový med je veľmi cenným v prírodnom lekárstve.

 

V ponuke máme agátový medlipový medslnečnicový med, kvetový med, medovicový med a malinový med.

Naše medy sú kvalitné, čoho dôkazom sú aj medzinárodé ocenenia, ktoré sme pravideľne s našimi medmi získavame. Zoznam ocenení nájdete TU.

 

Hlavnou zložkou medu sú jednoduché cukry fruktóza a glukóza, ktorých obsah spolu predstavuje približne 70%. Nerozštiepená sacharóza a vyššie cukry tvoria do 10%. Približne 18% tvorí voda. Ďalej sú v mede zastúpené organické kyseliny, antioxidanty, aminokyseliny, enzýmy, bielkoviny, minerálne látky: vápnik, horčík, draslík a sodík, stopové prvky: železo, zinok, meď, kobalt, mangán, vitamíny najmä: B1, B2, B6, B12, C ale aj vitamíny D, A, P, K, E. Viac informácii o mede nájdete v článku Včelí med.

Slovenský výrobok
MEDÁREŇ Pravý včelí med
Janka Petríková z Brezna Pridané 18-07-2017 03:06 PM
Dobrý deň, ďakujeme za skoré dodanie medíku v sklenenom macíkovi. Pôvodne sme chceli objednať plastového macíka s medom, ale nakoniec sme sa rozhodli pre sklo. Dcérke sa macko veľmi páči a medík samozrejme veľmi chutí celej rodinke :)
Bea Vrábelová Pridané 04-02-2018 03:34 PM
Macka v plastovom mackovi som si kupovala ešte ako malá za socializmu. Tak som si povedala, že nová doba a kúpila som skleneného macka s agátovým medom. Veľmi nám medík chutí, čoskoro si objednáme ďalší. Objednám aj svokrovcom ako darček :)
Ján Doležal z BA Pridané 20-02-2018 08:29 AM
V prvom rade chcem pochváliť váš medík. Kupujeme si u vás med už niekoľko rokov a doteraz ste nás nesklamali. Práve naopak. Milo nás prekvapil tento produkt sklenený macík s medom. Veľmi sa deťom páči a s dávkovačom na pohári nie je problém ani s polepeným stolom od medu :) Držíme palce!
Zuzana Vargová z Nitry Pridané 11-06-2018 03:19 PM
Môj synček má nesmiernu radosť zo skleneného macka. Konečne je na trhu niekto, kto nepredáva len plastových mackov.
Juraj Vaverka Pridané 09-08-2018 06:27 PM
Skúsil som agátový medík aj s mojou manželkou. Ona ma primäla k tomu, aby som túto referenciu napísal. Váš agátový med nám veľmi chutí. Odporúčame vás našim priateľom a známym...
Napísať recenziu
ZleExceletné

Facebook komentáre